Karabağlar İmmergas Servisi

immKarabağlar İmmergas Servisi Ülkemizde ve dünyada aktif bir şekilde kullanılmakta olan doğalgaz kombi kullanımını da bir hayli çoğaltmıştır. Kış aylarının vazgeçilmez cihazlarından birisi olan kombi yaşam alanlarımızın tümünü ısıtmak için kullanılan cihazların başında gelmektedir. Kombilerin sıklıkla arıza yapmaması için mutlaka her yıl düzenli bir şekilde bakımlarının yapılması gerekir. Kombi bakımı ile birlikte Karabağlar İmmergaz Servisi olarak tarafımızca kalorifer petek temizliği de önerilmektedir. Kalorifer petek temizliğinin kombi kullanımında büyük bir önemi vardır. Bunun nedeni kombilerin çalışma sisteminde su, elektrik ve gaz bulunmaktadır. Gaz sayesinde ısınan kalorifer peteklerinin içindeki su sıcak bir ortam sağlamak için kullanılmaktadır. Fakat kalorifer peteklerinin içi zaman geçtikçe kir ve toz ile suyun dolaşımını engellemektedir. Engellenen su tam olarak kalorifer peteklerinin içinde dönüş sağlamadığı için bir takım kalorifer petek arızalarına neden olabileceği gibi ortamın da tam olarak ısınmamasına neden olabilir.

Kombi Bakımının Gerekliliği

Kış aylarında oluşan kombi arızaları genellikle kombi kullanıcılarını kış aylarının ortasında soğuk havada zor durumda bırakmaktadır. Bu nedenden dolayı kombilerde arıza görülmeden mutlaka kombilerin düzenli olarak kış ayları başlamadan önce bakımlarının yapılması gereklidir. Kombi bakımı yapılırken, kalorifer peteklerinin temizliğinin de yapılması kombinin kullanım ömrünü olması gerekenden çok daha fazla süre uzatabilir. Karabağlar İmmergaz Servisi olarak kombi bakımı ve kombi arıza giderme hizmetini vermekteyiz. 0850 305 74 84 numaralı telefondan arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Kombi bakımının önemli olması kış aylarında soğuk havada kombi arızalarından dolayı kalmamak için yapılmalıdır. Bir başka kombi arıza giderilmesindeki neden ise kombilerin diğer beyaz eşyalara göre kullanımının biraz daha tehlikeli olmasından dolayıdır. Bunun nedeni ise kombilerin gaz, su ve elektrik ile birlikte çalışmasından kaynaklanmaktadır.

Kombilerde sıklıkla görülen arızalar; kombinin hiç çalışmaması, kombinin çalışıp ısıtmaması, kombinin patlamalı bir ses ile birlikte aktif olarak çalışması, sıcak su çalıştırıldığında kombinin kaloriferleri de ısıtması, kombi çalıştırıldığında kombinin peteklerin üst kısmını ısıtıp alt kısmını ısıtmaması, kombinin içinden su damlaması, kombinin sesli çalışması ve kombiden sıcak su alınamaması olarak sayılabilir.

Bugün: 1 kez, Toplam: 4 kez ziyaret edildi.