Çiğli Bosch Servisi

Bu makalemizin içinde kış aylarının vazgeçilmez beyaz eşyalarından olan kombilerin bakım, tamir ve arıza çeşitlerinden bahsedeceğiz. Kombiler kış aylarının olmazsa olmazı su, elektrik ve gaz ile çalışan bir beyaz eşyadır. Kombi arızalarında en büyük sıkıntı evin tamamen ısınmaması ve mutfak ile banyoya sıcak suyun gelememesidir. Kombi arızaları en fazla kış aylarında kullanıcılarını etkilemektedir. Kombi arızaları nedenleri nelerdir? Kombilerin arıza çeşitleri arasında hangi arızalar bulunur?

Kombi Arızaları Nelerdir?

Kombi hiç çalışmıyor: Kombinin çalışmaması bir çok sebepten dolayı meydana gelebilir. Kombinin içinde su olmaması, kombinin emniyetinin kapalı olması, kombinin elektrik almaması, standart su basıncına ulaşmaması, gaz vanasının kapalı olması ve kombinin iç aksamlarından kombinin çalışmasını sağlayan bir parçanın arızalanmış olmasından dolayı kombi çalışmayabilir.

Kombinin patlamalı ses çıkartarak yanması arızası: Kombiler su, elektrik ve yanıcı gaz ile çalışmaktadır. Bu sebepten dolayı kombi arızaları dikkatli bir şekilde incelenmeli ve kombi çalıştırılırken dikkatli bir şekilde çalıştırılmalıdır. Kombi içerisinde patlama olması veya çalışmaya başlarken patlamalı çalışmaya başlaması gaz çakmağının biraz geç yanması ve bu arada gazın biraz erken bir şekilde ortama yayılmasından dolayı olabilen bir arızadır.

Kombi çalışıyor fakat ısıtmıyor: Kombinin çalışması fakat kalorifer peteklerini ve mutfak ile banyoya giden suyu ısıtmaması kombi arızalarında sıklıkla görülen arızalar arasındadır. Bu arızanın oluşma sebebi; kalorifer termostat derecesinin düşük olması, kalorifer peteklerine dönüş  hattında bulunan filtrenin tıkalı olması, peteklerdeki boru hatlarının kir ve tozdan kapanmış olması, kombiye ısıyı sağlamakta olan iç aksamlarından birisinde arıza olması ve peteklerin alt ve üst kollarının açık seviyede olmaması kombinin çalışıp peteklerin, mutfak suyunun ve banyo suyunun ısınmamasına sebep olabilir.

Çiğli Bosch Servisi kombi arızaları ve çamaşır makinesi, çamaşır kurutma makinesi, klima, fırın bulaşık makinesi, mikrodalga fırın, derin dondurucu, buzdolabı, fırınlı ocak ve aspiratör  arızalarını giderme ve tüm beyaz eşyalara bakım hizmeti sunuyoruz. Tüm beyaz eşyalarınızın bakım ve onarımı için 0232 271 71 14 numaralı telefondan bize ulaşarak beyaz eşyalarınızın tamiri ve bakımı için bizden destek alabilirsiniz. Gezici ekibimize ulaşarak arıza tespitinizi hemen yaptırabilirsiniz.

TIKLA SERVİS ÇAĞIR!