Seferihisar Kombi Servisi

kombi servisiSeferihisar Kombi Servisi Ülkemizde kombi kullanılmaya başlayalıdan beri kombilerin güvenli beyaz eşyalardan mı yoksa güvenilmemesi gereken eşyalardan mı olduğu tartışılmaktadır. Kombilerin üretimi her zaman beyaz eşya üreticileri tarafından yapılmaktadır. Güvenli olarak üretilen bu cihazlar uzun süre kullanıma uygun olarak da üretilmektedir. Sağlamlık garantisi altında üretilseler de bazı süreçlerde her beyaz eşyada olduğu gibi kombilerin de arıza çıkarttığı görülmektedir. Fakat su, elektrik ve gaz ile çalışan kombilerin arızaları muhtemelen tehlikeli olarak oluştuğundan kesinlikle kombi tamirinde uzmanlığı olmayan kişiler tarafından bu cihazlar tamir edilmeye çalışılmamalıdır. Tamir aşamasında daha da tehlikeli hale gelebilmesi muhtemel olan bu cihazların tamir eden kişiye zarar vermesi de kaçınılmaz hale gelebilir.

Seferihisar Kombi Servisi olarak bünyemizde tüm kombi arızalarını gideriyor, bakım süresi gelmiş olan kombilerinizin bakımlarını da tarafımızca itina ile yapıyoruz. 0850 305 74 84 numaralı telefondan bizi arayarak arıza kaydınızı oluşturabilir, isterseniz telefon numaramızdan bizi arayarak kombi bakım randevusu alabilirsiniz. Uzun süre bakımı yapılmayan kombilerin bakımları yapılmış olan kombilere oranla daha fazla arıza çıkartma ihtimali mutlaka bilinmelidir. Çünkü yapılan kombi bakımlarında daha sonradan kombi üzerinde oluşması muhtemel olan arızaların da tarafımızca önlenmesi ile kombinin arıza çıkartmasının önüne geçilmektedir. Kombi bakımını düzenli olarak her kombi için mutlaka her yıl bir kez olmak üzere yaptırmak gereklidir.

Petek Temizliği

Kombi kullanımı tüm yaşam alanlarımızda kış aylarında kalorifer peteklerine ısı sağlayıcı olarak kullanılmaktadır. Kalorifer peteklerinin en iyi şekilde ısıtabilmesi için aralıklı süreçlerde mutlaka temizlenmesi şarttır. Çünkü uzun süre kullanılan peteklerin iç kısımlarında oluşan kir ve toz nedeni ile kalın tabakalar kalorifer peteklerinin çalışmasını engelleyerek etrafa ısı dağıtma olasılığını durdurmaktadır. Ya kirli olan petekler dışarıya çok az ısı verir veya peteklerin bir kısmı ısınır bir kısmı ısınmaz olarak arıza verebilir. Her çeşit petek arızasının oluşumunda mutlaka bir miktar peteklerin kirli olmasının payı bulunmaktadır. Her yıl düzenli olarak sonbahar aylarında temizlenmesi gereken petekler bu temizlikten sonra hem en iyi şekilde ısı sağlamakta hem de yakıt tasarrufu yapmaktadır.

Bugün: 1 kez, Toplam: 8 kez ziyaret edildi.