Urla Klima Servisi

hhUrla Klima Servisi Çok sık arıza göstermemesine rağmen aralıklı süreçlerde bazı nedenlerden dolayı klimalar da diğer beyaz eşyalar gibi arıza gösterebilir. Klimalarda görülen arızalar için mutlaka uzman bir kişinin görüşüne ihtiyaç vardır. Diğer beyaz eşyalara benzemeyen klima iç sistemi bazı özellikleri nedeni ile diğer beyaz eşyalardan ayrılmaktadır. Klimaların kullanım ömürleri haricinde kullanılması veya kullanım hataları nedeni ile arızalandığı gözlemlenebilir. Her ne nedenden olursa olsun klima arızaları her zaman aynı tipte oluşmamakta farklı yönlerde klima arızaları klimalar üzerinde görülebilmektedir. Klima arızalarını önleyebilmek için mutlaka her yıl iki kez yani altı ayda bir olmak üzere klimalara bakım yaptırmak önemlidir. Urla Klima Servisi olarak tüm markalarda olan klimalarınızın arıza giderme ve bakım yapma işlemlerini üstlenmiş bulunuyoruz. Urla Klima Servisi olarak eğer bizden hizmet almak isterseniz 0850 305 74 84 numaralı telefondan bizleri arayarak iletişime geçebilir 7/24 hizmet alabilirsiniz.

Klima Sigorta Attırıyor Arızası

Beyaz eşyaların sigorta attırma arızaları sıklıkla beyaz eşyalarda görülen arızalar arasındadır. Fakat klimalarda sigorta attırma arızaları her zaman diğer beyaz eşyalara göre başka farklı arıza çeşitlerinden oluşmaktadır. Klima sigorta attırma arızası neden olur?

  • Besleme kablosu nedeni ile klimaların kısa devre yaptığı görülebilir. Eğer besleme kablosu kontrol edildiğinde besleme kablosu nedeni ile klimanın sigortayı attırdığı düşünülürse o zaman mutlaka besleme kablosu değiştirilmesi gerekir.
  • Besleme kablosunun dışında akım taşımakta olan kablolar bağlantı alanlarından çıkmış veya bu kablolar arızalı olabilir, bu alanda akım taşıyan kabloların hepsi kontrol edilerek ucu çıkmış olanlar yerlerine takılır ve kısa devre yapmakta olan kablolar değiştirilir.
  • Klimalarda sigorta atma arızası yapan bir bölüm de fan motorunun sargılarında kısa devre olması olabilir. Bu aşamada fan motoru kontrol edilerek arızalı olan gövdede kaçak var ise o zaman fan motorunun değiştirilmesi gereklidir.
  • Ekovat sarıları üzerinde oluşan kısa devreler hemen kontrol edilmeli ve eğer kısa devre ekovat üzerinde ise ekovat değiştirilerek kısa devreye son verilir. Ve daha sonrasında sisteme gaz verilmesi gerekir.
Bugün: 1 kez, Toplam: 7 kez ziyaret edildi.