Bayraklı Arçelik Servisi

Beyaz eşya üretiminde öncü firma olan Arçelik uzun yıllardan bu yana ülkemizde kullanan beyaz eşya markalarından birisidir. Bayraklı Arçelik Servisi olarak bir çok kişi tarafından kullanılmakta olan tüm Arçelik markalı çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, mikrodalga fırın, kombi, derin dondurucu, buzdolabı, fırınlı ocak, aspiratör, çamaşır kurutma makinesi, klima ve fırın gibi beyaz eşyaların tamir ve bakımını yapıyoruz. 0232 271 71 14 numaralı telefondan bize ulaştığınızda 7/24 tüm beyaz eşyaların bakımını ve onarımını yapıyoruz. İzmir merkez ve çevresindeki tüm ilçelere hizmet verirken tüm beyaz eşya tamir ve bakımında parça değişimi de dahil olmak üzere tüm beyaz eşyaları bir yıl geçerli olan garanti kapsamı uygulamasına dahil ediyoruz.

Beyaz eşyaların bakımlarının tam zamanında yapılması her zaman beyaz eşyaların arızalarının oluşmamasını sağlamaktadır. Beyaz eşyaların bakımının yapılması esnasında eşyaların gelecekte oluşturabilecekleri arızalar da önlenmektedir. Bakımı yapılması gereken başlıca beyaz eşyalardan olan kombi, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve buzdolabı en fazla ev içinde kullanılarak arıza görülen beyaz eşya sınıfındadır. Buzdolapları için temizlik oldukça önemlidir. Temizlik önemlidir fakat temizlik yapılırken temizlik yapma şekli buzdolabının ömrünü de uzatmalıdır. Buna göre buzdolaplarını nasıl temizlemek gereklidir?

Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

  • Buzdolabı temizlenirken kesinlikle gaz, benzin gibi yanıcı maddeler kullanmamalıdır.
  • Temizlik yapılmaya başlamadan önce buzdolabının fişi mutlaka çekilmelidir.
  • Temizlik yapma esnasında aşındırıcı maddeler kullanmamalıdır. Mutfak teli kullanılmamalı fakat mutfak süngerinin yumuşak yeri kullanılabilir.
  • Buzdolabı yoğun kimyasal madde içeren deterjanlarla temizlenmemeli daha çok karbonat, sirke ve su ile temizlenmelidir.
  • Elektrik aksamlarının bulunduğu, buzdolabın lambasının bulunduğu alanlara kesinlikle su kaçırılmamalıdır.
  • Buzdolabı eğer uzun süre kullanılmayacak ise buzdolabının fişi elektrikten çekilmeli ve buzdolabının içerisi temizlenerek kapağı bir miktar açık halde bırakılmalıdır.
  • Yiyecekler her zaman hijyenik olarak kapağı kapalı olan saklama kaplarında veya tencereler içinde muhafaza edilmeli kesinlikle buzdolabına açıkta bir kapta yemek konulmamalıdır.
  • Son kullanma tarihi geçmiş olan besinler kesinlikle buzdolabının içinde tutulmamalı hemen atılmalıdır.
TIKLA SERVİS ÇAĞIR!