Urla Bosch Servisi

Günümüzde bir çok çeşitte evlerimizin içinde beyaz eşya kullanmaktayız. Beyaz eşyalar evimizin içinde bizlere en çok yardımcı olan eşyalar arasındadır. Dayanıklı tüketim eşyaları olarak üretilen bu beyaz eşyalar evimizin neredeyse tüm işlerini yüklenirler. Çamaşır makineleri çamaşır, bulaşık makineleri bulaşık yıkamak için üretilmiştir. En çok kullanılan beyaz eşyalar çamaşır makinesi, buzdolabı ve bulaşık makinesi olarak bilinmektedir. Dayanıklı olarak üretilseler de bazı süreçlerde beyaz eşyalar arıza yapabilirler. Bu arızaların bir kısmı kullanıcı hatalarından dolayı oluşmaktadır. Bir kısmı ise uzun süre kullanılan beyaz eşyalar üzerinde görülmektedir. Urla Bosch Servisi olarak tüm beyaz eşyaları kapsayan arıza giderme hizmeti vermekteyiz. Arızalı olan her çeşit; kombi, derin dondurucu, buzdolabı, fırınlı ocak, aspiratör, çamaşır kurutma makinesi, klima, fırın çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve mikrodalga fırın tamiri hizmeti vermekteyiz. Arıza kaydı oluşturmak için 0232 271 71 14 numaralı telefondan bize ulaşabilir. Arıza tespitinizi hızlı bir şekilde gezici ekibimize yaptırabilirsiniz.

Kombi Çalışmasına Rağmen Isıtma Yapmıyorsa

  • Kombi çalışmasına rağmen eğer petekler ısınmıyorsa mutlaka peteklerin alt ve üst vanaları gözden geçirilmeli ve açık olduğundan emin olunmalıdır. Çünkü kombi çalıştığında kalorifer petekleri üzerinde bulunan tüm hatların peteklerin ısınabilmesi için açık olması gereklidir.
  • Kalorifer termostatının derecesinin düşük olup olmadığı gözden geçirilmelidir. Kombinin çalışmasına rağmen ısıtma yapmaması termostat derecesinin düşük olmasından dolayı yaşanan arıza olmadığı halde arıza olarak algılanabilir.
  • Kaloriferlere giden dönüş hattındaki filtrelerin tıkalı olmasından dolayı kombiler çalışmasına rağmen ısıtmayabilir.
  • Peteklerin iç kısımlarında uzun süre kullanmaya bağlı olarak kir ve toz birikebilir. Bu sebepten dolayı kombi çalışmasına rağmen evin ısınmasını sağlayamama arızası gösterebilir.
  • Kombinin ısıyı algılama noktasında iç aksamlarında bir takım parçalar bulunmaktadır. Bu parçalarda oluşan arızalar sebebiyle kombi çalışmasına rağmen ısıtma yapmayabilir.
  • Kombinin iç kısımlarındaki aksamlarında ısıtmayı dış kısmına vermeyen bir arıza oluşmuş olabilir.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz kombi çalışmasına rağmen ısıtma yapmıyorsa arızaları düzeltilemeyecek sınıflandırmaya giriyorsa bu arızaları düzeltmek için mutlaka servis çağırmak gereklidir.

TIKLA SERVİS ÇAĞIR!