Güzelbahçe Klima Servisi

hhGüzelbahçe Klima Servisi Klimalar kaliteli ve dayanıklı beyaz eşya çeşitleri tipinde üretilmektedir. Sıcak şehirlerde daha fazla kullanılan bu cihazlar aslında hem ısıtma hem de soğutma yapmak için kullanılmaktadır. Fakat en fazla kullanılmasındaki amaç sıcak mevsimde yaşam alanlarının daha serin hale getirilmesi için kullanılır. Sıcak günlerde kullanımı daha çok yapılan bu beyaz eşyaların kullanımı eğer süreklilik istiyorsa mutlaka altı ayda bir klimaların bakımları uzman bir kişiye yaptırılmalıdır. Aksi takdirde klimalar soğutucu olarak kullanılan yaz aylarında veya ısı sağlayıcısı olarak kış aylarında tam da ihtiyaç zamanında çalışmayı arızalandıkları için durdurabilirler. Güzelbahçe Klima Servisi olarak tüm farklı markalardaki klimalarınızın bakımlarını gerçekleştiriyor ve hızlı bir şekilde eğer arıza giderilme işlemine ihtiyacı varsa klimalarınızın arızalarını gideriyoruz. Güzelbahçe Klima Servisi  bünyesinde arıza göstermiş bir klimanızı tamir ettirmek veya düzenli olarak klimanızın tamirini yaptırmak istiyorsanız o zaman bizleri 0850 305 74 84 numaralı telefondan arayabilir. Bakım randevusu veya arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

Klima Ekovatı Kalkış Yapmıyor Termik Attırıyor Arızası

Klimalar arızalandığında mutlaka klima servisi çağırmak şarttır. Zira diğer beyaz eşyaların sistemleri ile uyum sağlamadığından klima tamiri yapan kişilerin özellikle bu hususta yetişmiş olması gereklidir. Peki klima ekovatı kalkış yapmama ve termik attırma arızası neden olur?

  • Sürekli olarak veya ilk kalkınma kondansatörleri klima içeriğinde arızalı olabilir eğer bu arıza klimada görüldü ise o zaman kondansatörler kontrol edilmelidir. Arızalı olan kondansatör varsa bu parça değiştirilmesi gerekir.
  • Klimanın rölesi nedeni ile ekovat kalkış yapmıyor arızası olabilir, bu aşamada röle de kontrol edilir. Röle arızalı halde ise değiştirilmesi gerekir.
  • Şebeke geriliminin 180 volttan daha düşük olması nedeni ile ekovatı kalkış yapmıyor olabilir, bu aşamada şebeke gerilimi kontrol edilmeli ve 180 volttan düşük ise gerilimin gerektiği kadar yükselmesi beklenir veya bu aşamada gerilim regülatörü kullanılmalıdır.
  • Sistem üzerine fazla gaz verilmiş olması da kilma ekovatı kalkış yapmama ve termik attırma arızasını yapmış olabilir. Sistem içinde eğer fazla gaz bulunuyorsa bu gazı boşalttıktan sonra klima düzelecektir.
Bugün: 1 kez, Toplam: 4 kez ziyaret edildi.