Karabağlar Kombi Servisi

kombi servisiKarabağlar Kombi Servisi Soğuk havalarda ev, ofis kısaca yaşam alanlarımızı ısıtmak için kullanmış olduğumuz kombiler yaz aylarında da mutfak ve banyo musluklarına sıcak su vermek için çalışmaktadır. Kombi içerisinde bulunan bir takım parçalar kombinin çalışmasını sağlamaktadır. Bu parçalardan birisinin bile arızalanmış olması kombinin çalışmamasına sebep olabilir. Karabağlar Kombi Servisi olarak tüm kombi bakım ve tamirini gerçekleştiriyoruz. Kombi bakım ve onarım için 0850 305 74 84 numaralı telefondan bize ulaşabilir. Kombi bakımı için randevu alabilir istediğinizde acil onarım için arıza kaydı oluşturabilirsiniz. Bu makalemizin içeriğinde sizlere kombi içerisinde bulunan parçaların ne görev yaptığından ve arızalarının neler olabileceğinden bahsedelim istedik.

Pompa: Kombi içindeki pompanın görevi Eşanjörde ısınmakta olan suyu dolaştırarak peteklerin arasında suyu çevirici gücünü kullanır. Pompa arızları genellikle cihazın hararet yapmasından veya contalı olan kombilerde pompa çalışmadığı için kombi her çalıştırma aşamasında devreye girmeyerek arıza gösterir.

Fan: Atık olan gazı bacadan atmak ve yanma odasına oksijen temin etmek için kombi içinde bulunmaktadır. Bu alandaki arızalar oluştuğunda kombinin çalışma ihtimali yoktur. Bu sorun sebebi ile kombi ateşleme bile yapmaz.

Gaz Valfi: NTC’nin oluşturduğu talebe ve kullanıcının ayarladığı ısıya göre gaz valfi gaz miktarında ayarlama yapmaktadır. Gaz valfi Brülöre sistemin ihtiyacı olacak şekilde bu alana gaz göndermek için çalışmaktadır. Brülör’e gaz girmediğinden ateşleme çakmağı ateşlemeyi gerçekleştiremez. Ve dengesiz bir şekilde yanma sebebi ile hem ses hem de ısı dağılımının oluşmadığı görülür. Çakmak çaksa bile cihazın arızalı olduğu anlaşılır.

Ana Eşanjör: musluk suyunu ve kaloriferleri ısıtan parçanın ismi ana eşanjör olarak bilinir. Bileşik eşanjör ve ana eşanjör iç kısımlarda delindiğinde basınç yükselerek emniyet ventili su akıtmaya başlar. Bu da kombinin ileri derecede arızalandığını gösterir.

Sıcak Su Eşanjörü: Ana eşanjör üzerinden gelmekte olan suyla birlikte musluk suyunun ısınması sağlanmaktadır. Sıcak su eşanjörü arızası ise şebekeden gelmekte olan suyun kireç bırakması ve sıcak su sağlamamasıdır. Kireç ve kalıntılar sebebi ile sistemde açılan bir delik yüzünden kombinin çalışmadığı görülebilir.

Bugün: 1 kez, Toplam: 14 kez ziyaret edildi.