Narlıdere Klima Servisi

hhNarlıdere Klima Servisi Klimalar çok fazla arıza çıkartabilir nitelikte cihazlar değildir. Klimalara yapılması gereken altı aylık bakımlar sonrasında klimaların kullanım ömürlerinin uzatılması mümkün olur. Klimaların arıza çıkartmasındaki neden ise bazen uzun süre kullanım ömrü aşmış olan bir klimanın kullanılmış olmasından bazen de kullanıcı hatasından doğan nedenlerden dolayı klimalarda arıza gözlemlenebilir. Her beyaz eşyada olduğu gibi, klimaları da temiz kullanmak ve düzenli bir şekilde bakımlarını yaptırmak önemlidir. Narlıdere Klima Servisi olarak tüm markalarda klima arızalarını giderme işleminde uzman kadromuz ile siz İzmirli müşterilerimize hizmet veriyoruz. Narlıdere Klima Servisi üzerinden hizmet almak istiyorsanız bizleri 0850 305 74 84 numaralı telefondan arayarak hizmet almak için numara bırakabilir, bakım randevusu alabilir isterseniz arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

Klima Arızaları Ve Çözümleri

Klima çalışmıyor veya farklı bir yönde arıza gösteriyorsa o zaman öncelikli olarak klima kullanıcısı tam olarak bir arızanın olup olmadığına kanaat getirerek servis çağırması gerekmektedir. Klima arızalarında servis çağırmadan önce klimalarda nelerin gözden geçirilmesi gerektiği siz değerli müşterilerimiz için aşağıda maddeler halinde bildirilmiştir.

  • Klima hiçbir şekilde çalışmıyor ve ses de çıkartmıyorsa o zaman mutlaka klimanın elektrik bağlantısı olup olmadığı gözden geçirilmelidir. Takılı olduğu priz kontrol edilmeli olmazsa klimanın sigortasına bakılmalıdır.
  • Eğer klimaya elektrik geliyor fakat yine de klima çalışmıyor ise o zaman kumandası kontrol edilmelidir. Bazı zamanlarda kumandanın pilinin bitmesinden dolayı bile klimaların çalışmayabileceği görülebilir. Klimanın kumandası elden geçirilirken mutlaka klima kumandasının pilleri de değiştirilip yerine yenisi takılmalıdır.
  • Klima çalışıyor fakat gerektiği kadar üfleme gerçekleştiremiyorsa bu arıza için klimanın ön kapağı açılarak filtresinin temiz olup olmadığı gözden geçirilmelidir. Eğer klima filtresi tozlu ve kirli ise derhal filtreyi değiştirmeli ve tekrardan kontrol amaçlı klimayı çalıştırmalıdır.
  • Klima kullanılma esnasında iyi bir şeklide çalışıyor fakat aralıklı süreçlerde vermiş olduğu havayı kesiyor dinlenmeye geçiyor ise, üfleme ağzında bir sorun olup olmadığı kontrol edilmeli ve daha sonra tekrardan klima çalıştırılmalıdır. Üfürme sistemlerinde bir sorun olduğunda derhal tıkalı bir durum olup olmadığı klimada araştırılmalıdır.
Bugün: 1 kez, Toplam: 5 kez ziyaret edildi.