Narlıdere Kombi Servisi

kombi servisiNarlıdere Kombi Servisi Günümüzde en fazla kullanılan beyaz eşyalardan birisi olan kombiler ev veya ofis gibi yaşam alanlarında kış aylarında ortamı ısıtmak ve banyo ve musluk gibi sıcak su kullanılan yerlerde en iyi şekilde sıcak su kullanmak için kullanılan beyaz eşyalardan birisidir. Artık evlerimizin olmazsa olmazları haline gelmiş olan kombiler aslında uzun süre kullanıma uygun olarak üretilmiştir. Fakat bazı süreçlerde uzun süre kullanım sebebi ile veya kullanıcı hatası yüzünden arıza gösterebilir. Arıza gösteren bir kombi için kesinlikle bilgi sahibi olmayan kişilerin kombinin tamirini yapmaya kalkışmamaları gerekmektedir. Çünkü diğer beyaz eşyalara nazaran kombiler hem su, hem elektrik hem de gaz ile çalışmaktadır. Bu nedenden dolayıdır ki beyaz eşyaların en tehlikelisi olarak sayılabilir. Bakımı uzun süre yapılmamış olan bir kombinin yangın çıkartma riski her yıl düzenli olarak bakımı yapılmakta olan bir kombiden daha fazladır. Tehlike çıkartması istenmeyen bir kombinin mutlaka belirli süreçlerde bakımının yapılması gereklidir.

Narlıdere Kombi Servisi olarak her marka kombi arızalarını gidermede, kombi bakımlarında ve petek temizliğinde 0850 305 74 84 numaralı telefondan bizlere ulaştığınızda destek veriyoruz. İster kombi bakım için isterseniz kombi arıza kaydı için bizi arayabilir ve gezici ekibimizden destek alabilirsiniz. Bu makalemizin içinde kombilerin arıza yapabilen parçalarından bir tanesi olan basınç anahtarı hakkında bilgi verelim. Bir arıza kombi üzerinde görüldüğünde bu arızanın hangi parçaya ait olduğunu anlamak tabi ki de uzmanlık işidir. Fakat bazen biraz anlamak bile kişinin bu konuda nasıl davranabileceğinin yönlenmesini sağlayabilir.

Basınç Anahtarı

Kombi içinde basınç anahtarına ait görev cihazda bulunmakta olan suyun bir bar olup olmadığını elektronik karta haber vererek daha iyi bir şekilde basınç ayarlanmasını sağlamaktadır. Basınç anahtarı arızası ise cihazda su olduğu halde su yokmuş gibi haber vermesi ve kombinin içinde hararet yapması basınç anahtarının arızalı olduğunu göstermektedir. Basınç anahtarının her ne nedenden dolayı olursa olsun arıza yapması bir kombinin hiçbir şekilde çalışmamasını sağlayan sebeplerden birisi olarak gösterilebilir. Bu arıza oluştuğunda mutlak servis çağırmak gerekir.

Bugün: 1 kez, Toplam: 22 kez ziyaret edildi.