Narlıdere Buderus Servisi

buderusÜlkemizde doğalgaz kullanımı ile birlikte başlayan kombi kullanımı hem insanlara kolaylık sağlamış hem de daha uygun fiyatlı yakıt kullanımı ile bütçelerinin de etkilenmemesini sağlamıştır. Kombiler genel olarak bakıldığında sağlam ve dayanıklı beyaz eşyalar olarak üretilmektedir. Fakat bazı süreçlerde bir takım nedenlerden dolayı kombilerin arızalandığı görülebilir. Kombi arızaları görüldüğünde hiçbir şekilde arıza giderme konusunda bilgisi olmayan kişiler kombiye dokunmamalı ve tamir etmeye çalışmamalıdır. Zira kombi arızaları tehlikeli bir duruma gelebilir. Kombi arızalarını gidermek için servis çağırmak gereklidir. Kombilerin her yıl düzenli olarak mutlaka bakımlarının yaptırılması kombilerin kullanım ömürlerinin uzamasını sağlamaktadır. Narlıdere Buderus Servisi olarak tüm Buderus markalı kombilerin bakım hizmetlerini ve arıza giderme hizmetlerini yapmaktayız. Kombinizde görülen bir arızanız varsa bize 0232 271 71 15 numaralı telefondan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kombi Arızaları Nedir?

Kombi Çalışmıyor: Kombinin çalışmama sebebi elektrik şalterinin açık olmaması, kombinin suyunun bitmiş olması, gaz vanasının kapalı olması veya kombinin pilotunun sönmüş olması olabilir.

Kombi Çalışıyor Fakat Isıtmıyor: Kombinin çalışıp kalorifer peteklerini ısıtmama sebebi; peteklerin ve boru hattının toz ve kirden tıkanmış olması, peteklerin kapalı olması, kombinin iç aksamlarında bir problem olması ve kombinin termostat derecesinin düşük olması olabilir.

Kombinin Patlamalı Yanması: Kombinin yakılma aşamasında kombinin pilotunun yanması ile gaz salımı süresi uzun sürdü ise patlayarak yanma yapabilir. Bu soruna pilotu yakmak için gazın geliş hızını kontrol ederek çözüm bulunabilir. Fakat sürekli bir şekilde patlama sesi gelen kombi mutlaka bakıma alınmalıdır.

Kalorifer Peteklerinin Üzeri Isınıp Alt Kısmının Isınmaması: En sık rastlanan arızalardan olan kalorifer peteklerinin üst kısmı ısınıp da alt kısmının ısınmaması sorunu genel olarak bakıldığında filtrelerin tıkalı olmasından, peteklerde kirli su bulunmasından veya cihazın yanlış ayarlanmasından dolayı oluşabilir.

Fakat sıklıkla çıkan bu arızanın en büyük nedeni peteklerin içerisine zamanla kir ve tozların birikmesidir. Kalorifer peteklerinin temizliği yapıldıktan sonra bu arıza tamamen ortadan kalkmaktadır. Petek temizliği tarafımızca yapılmaktadır. Yapılan petek temizliğinden sonra yakıt faturalarında oldukça büyük tasarruf yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir