Çiğli Buderus Servisi

buderusKombiler ülkemizde uzun bir süreden bu yana kullanılan ve kullanıcılarının çok memnun olduğu ısı sağlayıcılarıdır. Odun ve kömür gibi ısı sağlayıcılarından kullanımı oldukça kolay ve daha ekonomik olan doğalgaz ile birlikte kullanılan kombiler uzun süre kullanıma uygun ve dayanıklı beyaz eşyalar arasında üretilmektedir. Uzun süre kullanıma uygun bir şekilde de üretilse bazı zamanlarda kombilerde de arıza görülebilir. Bu arızalar genellikle tamir edilen arızalardır. Kombilerde arıza görülmesindeki neden genel olarak bakıldığında uzun süre kullanımdan veya kullanıcı hatasından dolayı gelişebilir. Kombilerde görülen arızalar mutlaka bu konuda ehil olan kişiler tarafından giderilmelidir. Eğer ehil olmayan kişiler tarafından kombi arızaları giderilmeye çalışılırsa kombinin yanlış tamir edilmeye çalışılması ile birlikte yangın çıkma olasılığı ve tamir eden kişinin zarar görmesi olasılıkları ile karşı karşıya kalmak kaçınılmaz olabilir. Çiğli Buderus Servisi olarak tüm kombi tamirlerinizi İzmir merkez ve çevre ilçelerde gerçekleştiriyoruz. Kombi bakım, kombi onarım ve petek temizliği için destek almak isterseniz bize 0232 271 71 15 numaralı telefondan ulaşarak destek alabilirsiniz.

Suyu Isıtmama Arızaları Kombilerde Neden Görülür?

Evlere ve işyerlerinde ısı sağlayıcısı olarak kullanılan kombilerin bir diğer görevi ise banyo ve mutfak çeşmelerine sıcak su sağlamak içindir. Kombilerin görülen arızalarının başında gelen suyu ısıtmama arızasının görülme nedenleri;

  • Kombinin sıcak su ile alakalı olan aksamlarından birisinde veya bir kaçında arıza olması
  • Sıcak su hattına bağlı olan vana girişlerinden başka bir su akışının karışmış olması
  • Kombinin ısıtmış olduğu suyun bir kısmının kalorifer peteklerine yayılması nedeni ile
  • Suyun gerektiği kadardan fazla açılmış olması nedeni ile suyu ısıtmama arızaları kombilerde görülebilir.

Yukarıda saymış olduğumuz nedenlerden dolayı kombilerde görülen arıza için mutlaka teknik servisten destek almak gereklidir. Kombiler arıza yapmadan önce her yıl düzenli olarak yapılan bakımlar kombinin ömrünü uzatmaktadır. Bahar aylarında yapılan kombi bakımları ile tarafımızca kalorifer peteği temizliği de yapılmaktadır. Kalorifer peteği temizliği yapıldıktan sonra kombi önceki süreye göre daha iyi bir ısı sağlayıcısı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir