Seferihisar Buderus Servisi

buderusEvlerimizde kullandığımız beyaz eşyaların başında gelen kombiler kış aylarında evlerimize ve işyerlerimize ısı sağlamak, yaz aylarında ise sıcak su sağlamak için kullanılmaktadır. Hızlı bir şekilde yakılarak evlere ve işyerlerine ısı sağlayan bu cihazlar yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Kombilerin bir çok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan en fazla kullanılanları; yoğuşmalı kombi, hermatik kombi ve bacalı kombi olarak sayılabilir. Ülkemizde doğalgaz kullanımı başladıktan sonra çok sık kullanılmaya başlanan kombiler dayanıklı cihazlar olarak üretilmiştir. Fakat dayanıklı olarak üretilseler de bazı zamanlarda arıza yapabilirler. Kombilerin gaz, su ve elektrik ile birlikte çalışması kombileri diğer evlerimizde ve işyerlerimizde kullanmış olduğumuz beyaz eşyalardan daha tehlikeli hale getirmektedir. Bu da kombi arızalarına kesinlikle bu konuda ehil olmayan kişiler tarafından dokunulmaması gerektiğini bize göstermektedir. Çünkü bilinçsiz olarak yapılan bir tamir sonucunda kombinin patlama derecesine gelmesi ve etrafa zarar vermesi kaçınılmaz olabilir. Seferihisar Buderus Servisi olarak 7/24 siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. İzmir merkez başta olmak üzere tüm İzmir ilçelerine hizmet vermekte olan firmamızdan kombi arızaları, kombi bakımı ve petek temizliği için destek alabilirsiniz.

Kombi Arızalarının Çeşitleri Nelerdir?

Kombilerin arızaları genel olarak bakıldığında tek tip olarak oluşmamaktadır. Çeşitli arızalar oluşturabilen kombilerde en fazla görülmekte olan arızalar;

  • Kombinin su akıtması
  • Radyatörlerin üst kısmının ısınıp alt kısmının ısınmaması
  • Kombinin çok sesli çalışması
  • Kombinin pilotunun yanmaması
  • Kombinin hiçbir şekilde yanmaması
  • Sıcak su açıldığında peteklere ısı gelmesi
  • Kombinin çalışıp peteklerin ısınmaması

Gibi arızaları kombilerde görülebilir. Bu arızalarından birisi veya bir kaçı kombinizde var ise 0232 271 71 15 numaralı telefondan bize ulaşarak destek alabilirsiniz. kombilerde arıza oluşmadan önce her yıl düzenli olarak yapılan bakım ile birlikte daha sonradan oluşması muhtemel arızaların da tarafımızca önüne geçilmektedir. Kombi bakımı yapılırken mutlaka kalorifer peteklerinin temizlenme hizmetinden de yararlanınız. Zira kalorifer petekleri zamanla içlerine biriktirdikleri toz ve kirler nedeni ile ilk zamanlardaki gibi çalışmaz ve ısı sağlamazlar. Fakat temizlendikten sonra en iyi şekilde ısıtmaya devam ederler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir