Menderes Beko Servisi

bekoMenderes Beko Servisi ev eşyaları arasında en fazla kullanılanlardan olan beyaz eşyalar evin içinde hizmet gören eşyalar sınıfındadır. Bir çok işi yüklenen bu eşyalar, yemek pişirmede, çamaşır yıkamada, bulaşık yıkamada, çamaşır kurutmada ve tüm gıdaları bozmadan soğuk tutmada oldukça başarılıdır. Beyaz eşyalar bazı zamanlarda eskidiği için, bazı zamanlarda kullanma hatalarından bazı zamanlarda ise üretici hatasından dolayı arıza yapabilir. Menderes Beko Servisi olarak çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, mikrodalga fırın, kombi, derin dondurucu, buzdolabı, çamaşır kurutma makinesi, klima, fırın fırınlı ocak ve aspiratör gibi beyaz eşyalarınızın tamir ve bakımını yapmaktayız. 0850 305 74 84 numaralı telefondan bize ulaştığınızda arıza kaydınızı yaptırabilir veya beyaz eşyalarınızın bakımı için bizden destek alabilirsiniz. Bu yazımızın içeriğinde sizlere destek olması amacı ile son zamanlarda sıklıkla kullanılan beyaz eşyalar arasında olan mikrodalga fırınların kullanımları, arızaları ve arıza giderilme aşaması hakkında bilgi vereceğiz.

Mikrodalga Fırın Arızaları, Kullanımı, Tamiri Ve Bakımı

Son zamanlarda hemen hemen her evde kullanılan mikrodalga fırınlar yapılması gereken mutfak işlerinin sürelerini neredeyse yarı yarıya indiriyor. Şok ısıtma sistemi ile tüm yemekleri ısıtarak kullanıcılarına kolaylık sağlayan mikrodalga fırınlar uzun süre kullanıma uygun olarak üretilmektedirler. Fakat bazı süreçlerde arıza oluşturabilirler. Mikrodalga fırın arızaları nelerdir?

Mikrodalga Fırın Çalışıyor Fakat Isıtmıyor: Mikrodalga fırın çalışıyor fakat ısıtmıyor arızası sıklıkla mikrodalga arızaları içinde yer almaktadır. Bu arızanın oluşum sürecinin nedenleri; kapı siviç arızası, zamanlayıcı arızası, termostat arızası, yüksek gerilim transformatör arızası, diyot arızası, magnetron arızası, sigorta arızası, şebeke gerilim düşme arızası ve mikrodalga fırın kapak arızası olabilir.

Mikrodalga Düğmeleri Çalışmıyor: Mikrodalgada oluşan yağlanma temizlenmediği zaman oluşabilen sorunlardan birisidir. Sürekli yemek pişen bir ortamda kalan mikrodalga fırınlar kolay bir şekilde yağlanmaktadır. Mikrodalga fırın düğmelerinin çalışmaması genellikle düğme kısımlarının alt bölümlerinde oluşan yağ tabakaları olabilir. Bu sebeple çalışmayan fırın düğmelerini temizlemek için öncelikli olarak fırının fişini elektrikten çekmek gereklidir. Daha sonra iyi bir şekilde yağdan tüm fırın düğmeleri temizlemeli ve daha sonrasında  tekrardan çalıştırılmalıdır.

Bugün: 1 kez, Toplam: 12 kez ziyaret edildi.