Karşıyaka Viessmann Servisi

viessmann logoKombi kullanımı tüm ülkemizin en fazla büyük şehirleri başta olmak üzere bulunmaktadır. Kombi kullanımı diğer beyaz eşyalardan çok daha dikkatli bir şekilde yapılmaktadır. Çünkü kombilerin arızalarının tehlikeli bir halde oluşabilme ihtimali bulunmaktadır. Karşıyaka Viessmann Servisi olarak bu makalemizin içeriğinde kombilerde oluşabilecek arızaların çeşitlerini ve çözüm yollarını saymak istedik. Kombilerinizde bir arıza görüldüğünde 0232 271 71 15 numaralı telefondan bizlere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Kombinin Hiçbir Şekilde Çalışmaması: Kombinin çalışmaması genel olarak elektrik şarterinin kapalı olmasından, gaz vanasının kapalı olmasından, kombinin pilot alevinin yanmamasından dolayı oluşabilir.

Kombi Çalışıyor Fakat Isıtmıyor Arızası: Kalorifer termostat derecesi düşüklüğü, kalorifer dönüş hattı filtre tıkanıklığı, peteklerin kirli olmasından dolayı ısıyı algılayamaması, peteklerin kapalı olması veya cihazın içeriğinde bir yedek parçanın arızalanmış olması.

Kombinin Patlamalı Yanması: Cihazın yakma ile yanma arasındaki süreç iyi ayarlanmalıdır. Çünkü yakma ile yanma arasındaki sürecin ayarlanmamasından dolayı içerisinde gaz birikimi olan kombi patlama şeklinde yanacaktır. Bu yakış biçimi ayarlanamadığında tehlikelere yol açmak kaçınılmaz hale gelebilir.

Sıcak Su Açıldığında Peteklerin Yanma Arızası: Normal bir seviyede çalışmakta olan bir kombi sıcak su ayarı yapıldığında musluklara sıcak su göndermede, kalorifer peteklerini yakma işleminde ise sadece peteklerin yanmasını sağlamakta oldukça ustadır. Yani kombinin yakılması ile birlikte ayar ya suyun açılmasına veya peteklerin yanması için farklı seviyelerde yapılabilir. Eğer su ısıtmak için yakmış olduğunuz kombi petekleri de ısıtıyorsa o zaman kombiniz arızalanmış demektir. Bu arıza oluştuğunda mutlaka Karşıyaka Viessmann Servisi aranmalı ve destek alınmalıdır.

Radyatörlerin Üstü Sıcak Altı Soğuk Arızası: Filtrenin tıkalı olması, peteklerdeki suyun kirlenmiş olması, cihazın yanlış bir şekilde ayarlanmış olması, peteklerin içinin kirlenmiş olması, kalorifer tesisatındaki hataların olması radyatörlerin üstünün sıcak alt kısmının soğuk olmasına neden olabilir.

Kombinin Su Akıtma Arızası: Bu arıza çeşidi ev sahiplerini en fazla sıkıntıya sokan bir kombi arızasıdır. Çünkü kombinin bağlı olduğu yerde su birikintilerinin bu arıza nedeni ile oluşması muhtemeldir. Bu arızanın oluşmasına neden cihazın olması gerekenden fazla su ile doldurulmuş olması, cihaza bağlı olan su tesisatının aşınmış olması olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir