Kemalpaşa Viessmann Servisi

viessmann logoViessmann markalı kombiler ülkemizde bir çok kişi tarafından kullanılan kombi markalarından birisidir. Uzun süre kullanıma uygun olarak üretilen viessmann markalı kombiler aralıklı süreçlerde arıza gösterebilir. Kemalpaşa Viessmann Servisi olarak tüm kombi çeşitlerinde bakım ve onarım yapmaktayız. 0232 271 71 15 numaralı telefondan bize ulaşarak arıza kaydı oluşturabilir, isterseniz bakım süresi gelmiş olan viessmann markalı kombinizin bakımı için randevu alabilirsiniz. Bu makalemizin içeriğinde siz değerli müşterilerimizi aydınlatmak için kombi arızalarından biraz bahsedelim istedik.

Kombi Arızaları Nelerdir?

Kombilerin uzun süre kullanıma uygun olarak üretilse de bazı arızaların kombilerde görülmesi muhtemeldir. Bazı arızalar hızlı bir şekilde giderilse de bazı kombi arızalarında parça değişimine ihtiyaç duyulabilir. Kullanılmakta olan kombilerin en fazla gösterdiği arızalardan birisi olan kombi içerisinde su olmadığından dolayı basınç azalması nedeni ile kombinin emniyet için çalışmamasıdır. Bu kalorifer devre suyu bitmesinden veya eksilmesinden dolayı kaynaklanır. Kalorifer devre basıncı her zaman 1.5 bar olması gerekmektedir. Kombinin çalışmasını engelleyen arızalar kombi sigortasının atması veya kapalı olması, kombi girişinde bulunan gaz vanasının kapalı olması, gaz vanası kapalı iken ikaz lambasının yanması, pilotun yanmamasından dolayı kombinin yanmaması gibi arızalar görülebilir.

Bazı arızalar ise kombinin çalışıp fakat ısıtmaması ile oluşabilir. Bu arıza da kombi termostat derecesinin düşük olmasından, kombi dönüş hattındaki filtrelerin tıkalı olmasından, petek giriş çıkış vanalarının kapalı veya yarı kapalı olmasından veya kombinin teknik bir arızasının olmasından dolayı olabilir. Kombiyi çalıştırmayacak kadar arıza ile karşılaştığında mutlaka Kemalpaşa Viessmann Servisi telefonuna ulaşarak destek alınız. Sıcak su açıldığında peteklerin çok fazla ısınması da büyük bir arıza olarak görülmektedir. Bu arızanın çeşidi kombi içinde bir parçanın arızalanmasından dolayı oluşabilmektedir. Kombinin su kaçırması da büyük arızalardan birisidir. Bu arıza çeşidi genel olarak tüm ev sahiplerini rahatsız etmektedir. Çünkü kombinin su kaçırmasından dolayı tüm döşemeler ve halılar ıslandığından ev sahiplerine büyük bir temizlik de çıkmaktadır. Kombilerin su kaçırma arızaları hava tahliye arızalarına dayalı olarak veya kombinin kalorifer tesisatı ile birlikte kullanımına fazla su eklenmesinden dolayı oluşmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir