Güzelbahçe Buderus Servisi

buderusDünyada ve ülkemizde uzun bir süreden beri kullanılan kombiler hem kullanımının kolaylığı hem de diğer yakıtlardan uygun fiyatlı ısı sağlayıcısı olduğu için kullanılmaktadır. Ülkemizde doğalgaz kullanılmaya başladıktan sonra kullanımı çok fazla artan kombiler uzun süre kullanıma uygun bir şekilde dayanıklı olarak üretilmektedir. Ne kadar da dayanıklı üretilseler bazı zamanlarda kombiler de arıza çıkartabilir. Kombilerin arıza çıkartmasında bir çok neden olabilir. Kombilerin arızası diğer beyaz eşyalara göre biraz daha tehlikeli olduğundan dolayı kombi arıza giderme hususunda hiçbir bilgisi olmayan kişiler kesinlikle kombilere dokunmamalı ve kombi arızasını gidermeye çalışmamalıdır. Zira kombi arızaları arıza giderme işlemi yapan kişi için tehlikeli hale gelebilir. Güzelbahçe Buderus Servisi olarak kombilerde oluşan arızalarınızı giderme hizmeti vermekteyiz. 0232 271 71 15 numaralı telefondan bizi arayarak 7/24 arıza kaydı oluşturabilirsiniz. Bu makalemizin içeriğinde siz değerli müşterilerimiz için muhtemel kombi arızaları nelerdir bu hususta bilgi verelim.

Olası Kombi Arızaları

Kalorifer Peteklerinin Üst Kısmı Isınıyor Alt Kısmı Isınmıyor: Peteklerde kirli su olması, filtrelerin tıkalı olması, cihazın yanlış ayarlanması ve kalorifer peteklerinin uzun süreden beri temizlenmemesinden dolayı iç kısımlarına kir ve toz birikimi olması olarak sayılabilir.

Kombinin Su Akıtması: Kombinin su akıtması kombi arızaları içinde en sık görülen arızalardır. Kombinin su akıtması sorunu; cihaza çok fazla su doldurulmuş olabilir, tesisat bağlantısın aşınmış olabilir, kombi su doldurma vanasında arıza olabilir.

Kombinin Sesli Çalışması: Kombinin haznesinde bulunan suda hava olabilir, kombinin devir daim motorunda problem oluşma ihtimaline bakılmalıdır, kombinin fan motorunda problem olabilir veya sıcak su ile kalorifer ayrıştırıcı parçalarından birisinde arıza oluşmuştur.

Kombi Sıcak Su Vermiyor: Isınan suyun bir kısmının kalorifer sistemine karışması kombinin sıcak su vermesini engelleyebilir. Kombinin sıcak su verme ile alakalı olan bir aksamında arıza çıkmış olabilir.

Yukarıda saymış olduğumuz arızalar kombide görüldüğünde mutlaka servis çağırınız. Buderus servisi olarak tarafımızca kombi bakımı ve petek temizliği yapılmaktadır. Her yıl düzenli olarak yapılan petek temizliği ve kombi bakımı kombi arızalarına engel olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir