Balçova Buderus Servisi

buderusYaşam alanlarımızda en fazla kullanmış olduğumuz beyaz eşyalardan birisi olan kombiler kış aylarının vazgeçilmez beyaz eşyalarındandır. Doğal gazın daha uygun fiyatlı olması vatandaşları ülkemizde odun ve kömür gibi yakıtları kullanmaktan uzaklaştırmış ve kombiler sayesinde doğalgaz kullanımına yönlendirmiştir. Odun ve kömür kullanmak doğalgaz kullanmaktan oldukça fazla külfetlidir. Kombiler çok sağlam olarak üretilmektedir. Çok fazla arıza göstermeseler de bazı nedenlerden dolayı aralıklı süreçlerde kombilerinde arıza göstermesi muhtemeldir. Kombi arızaları geliştiğinde kesinlikle bu hususta bilgisi olmayan kişiler kombiyi tamir etmek için müdahale etmemelidir. Zira kombi arızaları diğer beyaz eşyalar gibi tehlikesiz değil gaz, su ve elektrik ile birlikte çalıştığı için kombi arızaları oldukça büyük tehlike çıkartabilir.

Balçova Buderus Servisi olarak kombi arızalarınızın hemen giderilmesini sağladığımız gibi, yıllık bakım için de siz İzmirli müşterilerimize destek olmaktayız. Kombilerin yıllık olarak yapılan bakımları sonrasında yıl boyu kombiyi hiçbir şekilde arıza göstermeden kullanabilirsiniz. Zira tarafımızca yapılmakta olan kombi bakımlarında daha sonradan görülmesi muhtemel olan kombi arızalarının da önüne geçiyoruz. Kombi arızalarınız ve kombi bakımlarınız için 0232 271 71 15 numaralı telefondan bizlere ulaşarak kombi bakımı için randevu alabilir, isterseniz hemen kombi arızası için arıza kaydı oluşturabilirsiniz. Bu makalemizin içeriğinde muhtemel kombi arızalarının neler olduğunu siz değerli müşterilerimize anlatalım.

Kombi Arızaları

  • Kombinin sıcak su vermeme arızası
  • Kombinin çok fazla sesli yanması
  • Kombinin su akıtması
  • Kominin yanmasına rağmen radyatörlerin üstünün sıcak altının soğuk olması
  • Sıcak su açıldığı zaman kalorifer peteklerinin de ısınması
  • Kombinin patlamalı yanması
  • Kombinin hiç çalışmaması
  • Kombinin çalışıp kalorifer peteklerine ısı sağlamaması

Yukarıda saymış olduğumuz arıza çeşitleri kombide görüldüğünde mutlaka servis çağırmak gereklidir. her çeşit kombi arızasının ileriki düzeylerde tehlikeli bir hale gelebilir. Kombi arızalarının bir kısmı da peteklerin iç kısımlarında birikmekte olan kir ve tozlar nedeni ile oluşmaktadır. Petek temizliği yapıldıktan sonra kombi üzerinden de arıza geçmektedir. Petek temizliği ve kombi bakımı her yıl düzenli bir şekilde yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir