Baymak

Urla Baymak Servisi

Kullanıcı oyu: 5

Klima kullanımı çok uzun bir süreden beri ülkemizde yapılmaktadır. Klima en fazla çok sıcak şehirlerde kullanılırken artık tüm şehirlerde klima kullanımı ev, okul, alışveriş merkezi ve tüm yaşam alanlarında kullanılmaya başlanmıştır. En fazla nem oranı yüksek olan şehirlerde kullanımı tercih edilirken, klima kullanımı eğer doğru yapılırsa sağlıklı bir soğutma sağlayabilir. Klimalarda bulunan filtrelerin düzenli bir şekilde her hafta değiştirilmesi gerektiği bilinmelidir. Ve bir klimanın bakım süresi altı ayda bir yapılmalıdır. Zira klima kullanımında iç kısmına biriken kir ve toz eğer klimanın bakımı düzenli olarak yapılmaz ve filtresi de düzenli olarak değiştirilmezse o zaman arıza çıkartma aşaması bir klimanın daha hızlı olur. Düzenli olarak yapılan klima bakımları nedeni ile klimaların kullanım ömürleri uzatılabilir. İzmir merkez ve çevre ilçelerde hizmet veren Urla Baymak Servisi tüm klima çeşitlerinde siz değerli müşterilerimize bakım desteği vermektedir. Kullanmış olduğunuz klimanız için bakım desteği almak istiyorsanız 0232 271 71 15 numaralı telefondan bize ulaşarak bakım randevusu alabilir, arızalı olan klimanızın servis ihtiyacını Urla Baymak Servisi bünyesinden sağlayabilirsiniz.

Klimanın Sigorta Attırması Arızası

Klimaların sigorta attırma arızaları en sık rastlanan klima arızalarından birisidir. Klimalar bir çok nedenden dolayı sigortanın atmasına neden olabilir. Bir beyaz eşyanın sigorta attırması demek genellikle kısa devre yapması demektir. Fakat bunun yanı sıra bir çok sebep de beyaz eşyalarda ve klimalarda sigortanın atmasına neden olabilir. Klimalar neden sigorta attırır?

  • Ekovat sargıları üzerinde kısa devre gelişmiş olabilir. Eğer ekovat sargıları nedeni ile klima sigortayı attırmış ise o zaman ekovat kontrol edilir ve kompresör üzerinde kısa devre var ise bu alanda parça değişimine gidilerek sisteme gaz verilmelidir.
  • Eğer kısa devre bir klima üzerinde gerçekleşerek sigortanın atmasına neden oldu ise o zaman fan motoru kontrol edilir ve fan motorunun sargılarında kısa devre olup olmadığına bakılır. Eğer fan motorunda olan arıza gövdeye işliyorsa o zaman fan motorunu değiştirmek gereklidir.
  • Besleme kablosunda kısa devre olup olmadığı kontrol edilmelidir.