Konak Baymak Servisi

En yaygın kullanılan beyaz eşyalardan birisi olan klimalar sıcak şehirlerde daha çok kullanılmaktadır. Hemen hemen ülkemizde her şehirde klima kullanıcısı bulunmaktadır. büyük alanlarda büyük boy klimaları evlerde salon tipi klimalar kullanılırken evde veya işyerinde kullanılacak olan bir klima için mutlaka ebatları bu alana göre olan bir klimanın alınması gerekmektedir. klimalar sağlam kalitede üretilen beyaz eşyalar sınıfında olmasına rağmen aralıklı süreçlerde arızalanabilir. Arızalanan bir klimanız için Konak Baymak Servisi 7/24 İzmir ve çevre ilçelerde siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir. bu hizmetten yararlanmak için Konak Baymak Servisi telefon numarası olan 0232 271 71 15 hattı arayarak klima arıza kaydı oluşturabilir isterseniz klima bakımı için bize müracaat edebilirsiniz

Klima Çalıştığı Halde Isıtma ve Soğutma Yapmıyor

  • Sistemde olan gaz kaçağı nedeni ile sistem kendisini durdurmuş olabilir. Eğer klima çalıştığı halde ısıtma ve soğutma yapmıyor ise o zaman mutlaka sistem kontrol edilmelidir. Soğutucuda karlanma ve kondenserde ısınma yok ise gaz sızıntısı olma ihtimali de yüksektir. Bu nedenden dolayı gaz kaçağının yeri bulunur ve sisteme gaz verilmesi gerekir.
  • Sistemde oluşan bir tıkanıklık nedeni ile klima çalıştığı halde ısı veya soğutma sağlamayabilir. Bu tıkanıklık eğer pislik ve nemden ise içinde bulunan drayer klimanın değiştirilerek bu sorun ortadan kaldırılabilir.
  • Kompresörün gaz basmaması nedeni ile klima çalıştığı halde ısı sağlamıyor veya soğutmuyor olabilir.
  • Hava filtresi klimanın kirler tarafından kapanarak klima işlevini gerçekleştiremeyebilir. Kirler hava filtresi etrafından temizlendiğinde bu sorun kendiliğinden ortadan kalkabilir. Fakat temizlenecek gibi değilse mutlaka hava filtresi hemen değiştirilmelidir. Zira hava filtresinin tozlu olması bir klimanın işlevini yapmasına müsaade etmemektedir.
  • Dış ünitede herhangi bir şey kaplı olduğunda klima çalışmayı durdurabilir. Dış ünite mutlaka ısıtma ve soğutma klima tarafından yapılmıyorsa o zaman kontrol edilmesi gerekir.
  • Cihaz mutlaka ısıtma veya soğutma sisteminde mi diye gözden geçirmelidir. Bazı zamanlarda sistem çalıştırılmak istendiğinde ortada bırakılan ibre nedeni ile de klima çalıştığı halde ısıtma veya soğutma yapmayabilir.
TIKLA SERVİS ÇAĞIR!