Güzelbahçe Baymak Servisi

baymakon zamanlarda tüm beyaz eşyalar gibi klima kullanımı da bir hayli artmış durumda nem oranının fazla olması bazı şehirlerde klima kullanımını daha çok aktif hale getiriyor. Klimalar diğer beyaz eşyalar grubunda bulunuyor ve aynı sistem ile üretiliyor. Sağlam ve dayanıklı olarak üretilen klimalar temiz bir şekilde kullanıldığında diğer beyaz eşyalardan daha uzun ömürlü olabiliyor. Klima alırken kaliteyi seçmek için mutlaka hangi klima markasını kişinin alması gerektiğini bilmesi gerekiyor.  Güzelbahçe Baymak Servisi olarak tüm klima tiplerinde siz değerli İzmirli müşterilerimize destek vermekteyiz. Klimalarda arıza oluşmadan önce filtre değişimi mutlaka haftada bir yapılması gereken klima kullanma kurallarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bir diğer klima kullanma kuralı da klimaların her altı ayda bir mutlaka düzenli olarak bakımlarının yaptırılması gerektiği. Güzelbahçe Baymak Servisi olarak siz değerli müşterilerimiz için telefon numaralarımızdan bize ulaşım sağladığınızda hızlı bir şekilde sizlere hizmet vererek klimanızın bakımını yapıyor eğer arızası varsa gezici ekibimiz ile hemen klimanızın arızasını gideriyoruz.

Klima Kompresörünün Kalkış Yapmama Ve Termik Attırma Arızası

  • İlk kalkınma veya daimi kondansatörleri arızasından klima kompresörü kalkış yapamayabilir ve termik attırabilir. Bu arıza için mutlaka kondansatörler kontrol edilmelidir.
  • Röle arızası da bu arızanın oluşmasına neden olabilir. Role kontrol edilerek eğer arızalı ise değiştirilmelidir.
  • 180 volttan düşük olan şebeke gerilimi nedeni ile termik attırma arızası oluşabilir. Bu arıza için regülatör kullanılabilir.
  • Sistem üzerinden gereksiz yere fazla gaz verilmiş olabilir eğer sistemde olması gerekenden daha fazla gaz varsa bu gaz mutlaka boşaltılmalıdır.
  • Gaz dengeleme zamanı eğer dolmamış ise gaz dengeleme zamanı klima için dolana kadar mutlaka kompresörün enerjisi kesilmelidir. Daha sonrasında enerji verilip kompresörün çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir.
  • Kompresörün arızalı olması klima kompresörünün kalkış yapmasına engel olabilir bu arızanın giderilmesi için sargı uçları kontrol edilerek arızalı olan kompresör mutlaka değiştirilmelidir. Klimanızda bu arıza ile karşı karşıya kaldığınızda ve tüm klima arızalarında 0232 271 71 15 numaralı telefondan bizleri arayarak destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir