Torbalı Buderus Servisi

buderusUzun bir süreden beri ülkemizde kullanılmaya başlayan kombiler hem kullanımları kolay hem de daha uygun fiyatla ısı sağladığı için kullanılmaktadır. Kombiler çok uzun süre kullanıma uygun ve dayanıklı cihazlar olarak üretilmektedir. Fakat belirli süreçlerde kombilerde arıza gösterebilir. Bu arızaların görülme nedenleri uzun süre kullanmak, belirli sürelerde bakım yaptırmamak ve kullanıcı hatalarından olarak sayılabilir. Kombilere her yıl yaptırılan bakımlar ile kombi arızalarının azaldığı hatta hiçbir şekilde bakım sonrasında kombilerde arıza görülmediği bilinmektedir. Zira Torbalı Buderus Servisi olarak tarafımızca yapılmakta olan kombi bakımlarında ileriki süreçlerde oluşabilecek arızaların da önüne geçilmektedir. Her yıl düzenli olarak yapılan bakımlardan sonra tarafımızca tüm müşterilerimize bir yıl geçerli olacak garanti belgesi uygulaması yapılmaktadır. 0232 271 71 15 numaralı telefondan bize ulaşarak kombi bakım, kombi arıza giderme ve petek temizliği hizmeti alabilirsiniz.

Kombilerde Görülen Arızalar Nelerdir?

Kombinin Çalışıp Kalorifer Peteklerinin Isı Sağlamaması: Filtrelerde tıkanıklık, termostat düşüklüğü ve kombi içerisindeki bazı aksamların arızalanmasından dolayı kombi çalıştığı halde ısı sağlamama arızası görülebilir.

Kombinin Patlamalı Yanması Arızası: Kombinin yakılma esnasında çok küçük bir süre de olsa gecikilmesi kombinin patlayarak yanmasına neden olabilir. Patlayarak yanmasına neden olan gaz birikimine kombi içinde neden olmamak için mutlaka kombi bekletilmeden yakılmalıdır.

Sıcak Suyun Açılması İle Peteklerin Isınması: Kombi çalışma sisteminde kalorifer peteklerini ısıtmak ve sıcak su sağlayıcısı olarak kombiyi kullanma seçenekleri bulunmaktadır. Eğer bir kombi sıcak su ayarı yapılarak sadece sıcak su almak gerektiğinde kalorifer peteklerini çalıştırıyorsa o kombide arıza bulunmaktadır. Bu arıza genel olarak bakıldığında bir çok nedenden dolayı kaynaklanabilir.

Peteklerin Üstünün Sıcak Alt Kısmının Soğuk Olması: Genel olarak bakıldığında bu arıza kombilerin giriş bölümünde bulunmakta olan filtrelerde tıkanma olduğundan dolayı kaynaklanmış olabilir. Vanaların ve filtrelerin servis tarafından mutlaka bu arıza varsa gözden geçirilmesi gereklidir.

Yukarıda saymış olduğumuz arızalar kombilerde en fazla görülen arızalardır. Bu arızalardan biri veya bir kaçı kombilerde görüldüğünde mutlaka teknik servis çağırmak gereklidir. Aksi takdirde kombinin tehlikeli hale gelmesi kaçınılmaz olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir