Torbalı Bosch Servisi

bosch logoTorbalı Bosch Servisi olarak tüm Bosch markalı beyaz eşyalarınızdaki arızaların giderilmesinde ve bakımının yapılmasında hizmet veriyoruz. 0232 271 71 14 numaralı telefonlardan bize ulaşabilir çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, mikrodalga fırın, kombi, derin dondurucu, buzdolabı, fırınlı ocak, aspiratör, çamaşır kurutma makinesi, klima ve fırın arızaları ve bakımları için destek alabilirsiniz. Bir beyaz eşyanın tamir süresi gelmeden önce düzenli olarak bakımının yapılması bir beyaz eşya için oldukça önemlidir. Çünkü yapılan bakımlar ile birlikte bir beyaz eşyada ileriye yönelik oluşabilecek olan arızların tümü giderilir ve daha sonra o beyaz eşyanın arıza çıkartması engellenmiş olur. Kış aylarının en fazla kullanılan beyaz eşyalarından birisi olan kombilerin bakımları kış aylarının başlarında veya sonbahar aylarında yaptırılması gereklidir. Kış bitiminde de yaptırılabilen kombi bakımlarında arıza tespiti de yapılmaktadır.

Petek Temizliği Neden Önemlidir?

Tüm evler, tüm ofisler ve tüm işyerleri için büyük bir kolaylık haline gelmiş olan ısınma artık çağımızda kombiler ve kalorifer petekleri tarafından sağlanmaktadır. Kombilerin ve kalorifer peteklerinin arıza yapması tüm evin veya ofisin kış ayları içinde ısınmamasına ve mutfak banyo gibi sürekli sıcak suyun lazım olduğu yerlerde sıcak su kullanamamaya sebep olmaktadır. Peki; petek temizliği neden önemlidir?

Yapılacak olan bir petek temizliğinden sonra hem ev ortamının daha iyi ısındığını hem de peteklerden bazı zamanlarda gelen kokuların kalorifer petekleri üzerinde temizlik yapıldıktan sonra gelmediği görülmektedir. Yapılan temizlikten sonra en fazla elde edilen kar peteklerin az bir enerji ile çok fazla ısı sağlamasından dolayı doğalgaz veya yakıt faturalarına yansıyan kazançlardır. Bu faydaların yanı sıra kalorifer peteklerinin temizliği nedeni ile kombi ve peteklerin ömrü uzatılmış olur.

Kalorifer peteklerinin temizliği kadar iyi bir ev ısınması sağlamak için kombilerin bakımının da düzenli bir şekilde yaptırılması gereklidir. Kombilerin düzenli bir şekilde bakımlarının yaptırılması kombilerin tüm beyaz eşyalardan kullanımının daha tehlikeli olmasıdır. Çünkü kombiler su, elektrik ve gaz gibi birbirine hiç de uyumlu olmayan üç enerji ile birlikte çalışmaktadır. Arızaları da bu sebepten dolayı tehlikeli olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir