Petek Temizleme İlacı Nasıl Kullanılır?

Petek Temizleme İlacı Nasıl Kullanılır? Petek temizleme; yüksek doğalgaz faturaları ile karşılaşmak istemiyorsanız  muhakkak yaptırılması gereken bir işlemdir. Petek temizliğinin yapılmasında genellikle petek temizleme ilacı kullanılmaktadır. Bu ilacın ne kadar kullanıldığı son derece de önemlidir.
Petek Temizleme İlacı Kullanımı
Petek temizleme makinelerinin deposuna petek temizleme kimyasalının yanı sıra su konmaktadır. Yaklaşık bir metre uzunluğa sahip olan radyatörün tam olarak temizlenmesi için petek temizleme makinesinin deposuna ortalama sekiz litre su konmalıdır. Bir dairede genellikle altı veya yedi radyatör vardır. Bu noktada, dairedeki radyatörlerin hepsinin temizlenmesi için 50 ila 60 litre arasında suya gereksinim vardır.

Petek temizleme makinelerinin radyatörleri temizleyebilmesi için petek temizleme kimyasalının bulunması şarttır. Aksi takdirde, yapılan işlemin herhangi bir geçerliliği olmayacaktır. Fakat, bazı durumlarda petek temizleme ilacı kullanılmayacaktır. Bilhassa kalorifer tesisat sisteminin eski olduğu ve ciddi riskler içerdiği hallerde petek temizleme ilacı kullanıldığı takdirde ortaya birtakım istenmeyen sonuçlar çıkabilir. Petek temizleme ilaçlarının asit özelliği olduğu için çürümüş olan peteklerde ve borularda delinme gibi sorunlar yaşanabilir. Bu yüzden, eski tesisatlar da yalnızca su ile petek temizliği işlemleri yapılmaktadır. Ayrıca, alüminyum peteklerde de genellikle ilaçsız temizlik yapılır.

Bugün: 1 kez, Toplam: 6 kez ziyaret edildi.