Çamaşır Makinesi Sıcak Su Almıyor Çözümü

Çamaşır makineniz sıcak su musluğundan gelen suyu almıyorsa yıkama programını ve derecesini yanlış seçmiş olabilirsiniz. Ayrıca makinenin arkasında ki su giriş hortumu yanlış bağlandıysa, kıvrıldıysa ya da su giriş filtreleri tıkandıysa sıcak su almama sorunu oluşabilmektedir. Sorun devam ederse size en yakın yetkili servis ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Eğer 60 Santigrat derecenin altında bir sıcaklık seçtiyseniz makineniz sıcak su musluğundan su almaz. Avrupa standartlarına göre sıcaklık derecesi 60 Santigrat derece ve üstü olarak belirlenmiştir. Kontrol ederek tekrar çalıştırmayı deneyin.

Su giriş hortumu kontrolü

Makinenizin arka kısmında yer alan musluğa bağlı olan sıcak ve soğuk su hortumları ters takılmış olabilir. Bu durumda musluğu kapatarak hortumların yerini değiştirin. Sıcak su gelen musluğa kırmızı hortumu, soğuk su gelen musluğa mavi hortumu takın.

Su giriş hortumundaki filtre temizliği

Makinenin arkasında yer alan su hortumlarının musluğa bağlanan ucunda ve su giriş vanalarının içinde bulunan filtreler tıkanmış ise temizleyin. Son olarak bu parçaları dikkatlice tekrar yerine takın.

Bugün: 1 kez, Toplam: 10 kez ziyaret edildi.