Klima Koku Yapıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Klimalar uzun kullanıma bağlı olarak bazı beklenmedik ve can sıkıcı sorunlarla karşınıza çıkabilmektedir. Bu yazımızda klimalarda ki koku yapma sorununu ele alacağız soruna çözüm bulmak için aşağıdaki adımları takip edebilir, sorunun kaynağına ulaşabilirsiniz.
Klimanızın filtreleri tıkanmış olabilir. Filtreleri temizleyin. Ayrıca klimanın su tahliye hortumunun ucunun suyun akışını engellemeyecek şekilde olmasına dikkat edin. Su tahliye hortumunun ucu bidon gibi kapalı kaplara daldırılmamalıdır.
Filtre temizliği
Filtre temizliği ve filtrenin cihaz üzerindeki yeri klimanızın modeline göre farklılık gösterebilmektedir.
Filtresi iç ünitenin tavan bölümündeyse; klimayı kapalı konuma getirin. Filtresini çıkartmak için üst kısmına ulaşın. Hava filtresini tutamaklarından tutup hafifçe yukarı çekin. Filtreyi çıkartın ve suda yıkayın. Temizleme bitince gölgede kurutun ve tekrar yerine takın.
Filtresi iç ünitenin ön panelindeyse; klimayı kapalı konuma getirin. Filtresini çıkartmak için ön paneli sağ ve sol alt köşe noktalarından kendinize doğru çekerek açın. Hava filtresinin alt kısımlarından çekerek çıkartın ve ılık suda yıkayın. Temizleme bitince gölgede kurutun ve tekrar yerine takın.
Su tahliye hortumunun ucu kapalıysa
Klimanın su tahliye hortumu pis su giderine kesinlikle bağlanmamalıdır. Bu durum klimadan kötü koku geliyormuş gibi hissedilmesine yol açabilir. Su tahliye hortumu bidon gibi kapalı kaplara daldırıldıysa çıkarılmalı ve suyun akışını engellemeyecek şekilde yerleştirilmesine dikkat edilmelidir.

Bugün: 1 kez, Toplam: 3 kez ziyaret edildi.