Menderes Buderus Servisi

buderusKombiler ülkemizde uzun bir süreden beri kullanılan beyaz eşyalardır. Evimize, işyerimize ve okullarımıza ısı sağlayıcısı olarak kullanılan bu cihazlar hem kullanımı kolay hem de doğalgazın diğer yakıtlardan fiyat uygunluğu olma nedeni ile yakıt tasarrufu yapan cihazlardır. Uzun süre kullanıma uygun ve dayanıklı yaşam alanı cihazları olarak üretilen bu kombilerin bazı zamanlarda arıza yaptığı görülebilir. Arıza yapan bir kombi mutlaka bu konuda bilinç kazanmış kişiler tarafından arıza giderme işlemi yapılarak tamir edilmelidir. Menderes Buderus Servisi olarak tüm kombilerinizin bakımını, kalorifer peteklerinizin temizliğini ve kombi arıza giderme işlemlerinizi üstlenmekteyiz. Kombi için ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda 7/24 bizleri 0232 271 71 15 numaralı telefondan arayarak arıza kaydı oluşturabilir, kombi bakım randevusu alabilirsiniz.

Kombilerde En Sık Görülen Arızalar Nelerdir?

Kombinin Su Akıtması: Kombi içine gerektiğinden fazla su koymak kombinin su akıtmasına neden olabilir. Kombilerde gerçek ayar 1.5 bar üzerinden ayarlanmıştır ve bu barın biraz altında kombilere su koymak uygun olur. Aksi takdirde kombilerin su akıtması kaçınılmaz hale gelebilir. Diğer bir kombinin su akıtma nedeni ise kombinin tesisat ile bağlantısında bir sorunun olmasıdır.

Kombinin Sesli Çalışması: Bir çok kişi için sesli çalışan ev gereçleri uygun kullanımı olan ev gereçleri değildir. Çünkü her insan için tekdüze sesler huzur bozucu ve ortamın gerilmesine neden olan seslerdir. Kombiler bazı zamanlarda çok sesli bir şekilde çalışmaya başlayabilir. Genel olarak bakılacak olursa sesli çalışma arızası devir daim motor arızaları nedeni ile gelişmektedir. Cihazın içerisindeki suda hava birikimi oldu ise de cihaz sesli çalışabilir.

Kombiden Sıcak Su Gelmemesi: Kombiler hem kalorifer peteklerine ısı sağlamak için hem de ev musluklarına sıcak su sağlamak için kullanılmaktadır. Ev musluklarına bir kombinin sıcak su sağlamaması büyük bir arıza olarak gözlemlenmelidir. Bunun nedenleri; sıcak su hattına başka bir hattan soğuk bir suyun karışması veya kombinin sıcak su ayarlarının bozulmuş olması sayılabilir. Eğer kombi sıcak su sağlayıcısı olarak çalışmayı durdurdu ise mutlaka servis çağırmak gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir