Menderes Baymak Servisi

baymakÇok uzun bir süreden beri hayatımızda olan klimalar hem ısıtma hem de soğutma yapmak için kullanılıyor. Fakat en fazla soğutma için kullanıldığı biliniyor. Klimalar hangi alanda kullanılacak ise o alana göre klimanın büyüklüğünü seçmek önemli. Zira büyük bir alanda küçük bir klimanın tüm ortamı soğutmayacağı ve küçük bir ortamda büyük bir klimanın fazla duracağı bilinmesi gerekiyor. Klimalar günümüzde genellikle Beyaz eşya üreticileri tarafından üretiliyor. Beyaz eşya üreticileri tarafından üretilmekte olan klimalar sağlam, dayanıklı ve uzun süre kullanıma uygun olarak üretiliyor. Fakat bazı süreçlerde tüm beyaz eşyalar ve dijital eşyalar gibi, klimaların da arıza yaptığı görülebiliyor. Menderes Baymak Servisi olarak tüm klima çeşitlerinizin bakım ve tamirini üstleniyoruz. İzmir merkez ve çevre ilçelerde hizmet vermekte olan firmamız Menderes Baymak Servisi tarafından yapılan tüm klima tamir ve bakımları için bir yıl geçerli olmak üzere garanti belgesi uygulaması yapıyoruz. Arıza kaydı oluşturmak veya klimanız için bakım randevusu almak istiyorsanız 0232 271 71 15 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Klima Arızaları Nelerdir? Klimalar Neden Arızalanır?

Klimalar sağlam ve kalite içerik ile üretilmiş olan cihazlardır. Fakat bazı zamanlarda kullanmaya dayalı bazı zamanlarda ise kullanım ömrünün aşılması nedeni ile klimaların da arıza yaptığı görülür. Klima arızalarında mutlaka bir servise başvurmak önemlidir. Kesinlikle kişi klimanın tamirini kendi kendine veya bir yakınına yaptırmamalıdır. Zira klima içeriği biraz karışık olup her tamirden anlıyorum diyen kişinin anlayabileceği tipten değildir. Klimaların tamir edilirken tehlikeli olabileceği mutlaka bilinmelidir. Klima arızalarından klima hiç çalışmıyor arızasını bu makalemizde inceleyelim ve klimanın neden çalışmadığı hakkında bilgiler edinelim.

  • Klimanın çalışmaması sigortanın atmış olmasından veya elektrik bağlantısı olmamasından olabilir. Sigortanın açık olup olmadığını kontrol edin.
  • İç ünitenin yani bu alandaki çalışma göstergesinin çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir.
  • Klimanın kumandasının çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir. Eğer klimanın kumandası çalışmıyor ise o zaman mutlaka klimanın kumandasının pillerinin değiştirilerek tekrardan denenmesi gerekmektedir.
  • İç ünite üzerinde bulunan timer göstergesinin yanıp yanmadığı kontrol edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir