Karşıyaka Baymak Servisi

baymakKlimalar aralıklı süreçlerde arıza çıkartabilir. Bu arızalar farklı sistemlerde oluşarak bir birinden değişiklik gösterebilir. Karşıyaka Baymak Servisi olarak siz değerli İzmirli hemşerilerimize aşağıda klimalarda hangi arızaların görüldüğü hakkında bilgiler verdik. Klimalarda aşağıda sayılan arızalardan birisi veya bir kaçı görüldüğünde Karşıyaka Baymak Servisi olarak siz değerli müşterilerime hizmet etmekten gurur duyarız. Klima bakımları ve klima arızaları için bizleri 0232 271 71 15 numaralı telefondan arayarak iletişime geçebilirsiniz. Tüm servis ulaşımlarımız sonrasında bir yıl geçerli olmak üzere her işlem için garanti belgesi uygulaması tarafımızca yapılmaktadır. En iyi şekilde klimalarınızın tamir ve bakımı için siz değerli müşterilerimize 7/24 hizmet vermekteyiz.

Klima Arızaları Nelerdir?

Klima çalışırken bulunduğu alana kötü bir kokunun yayılması arızası: Bu arıza klimalarda görüldüğünde odanın bir iki saat kadar havalandırılması bu kötü kokunun ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. Odanın havalandırılmasından sonra mutlaka klima filtrelerinde toz olup olmadığı kontrol edilmelidir. Eğer klimanın filtresinde toz ve kir varsa mutlaka bu kir ve toz temizlenerek filtre değişimi yapılmalıdır.

Kumanda çalışmama arızası: Klimalarda en çok görülen arızalardan olan kumanda çalışmama arızası bazı zamanlarda kusur kumandada bazı zamanlarda ise klima kusurlarından oluşabilir. Eğer kumandanın çalışmadığına karar verilirse öncelikli olarak klima kumandasının pillerinin boşalıp boşalmadığı bir başka pilleri deneyerek gözden geçirilmelidir. Uzaktan kumandalarda sensorunu engelleyen bir engel olup olmadığı kontrol edilerek bu engel ortadan kaldırılır.

Fan hız ayarının çalışmama arızası: Bu arıza çeşidi tam olarak bir arıza olarak kabul edilmemektedir. Zira otomatik nem alma hızlı modu kumanda üzerinde seçili ise o zaman fan hız ayarı sabitlenmektedir. Bu ayar değiştirildiğinde kişi kendi klimasının fan hız ayarını tam olarak ayarlayabilir.

Klimanın sesli çalışma arızası: Klima kullanıcıları kullanımları sürecinde bu arıza ile birkaç kez mutlaka karşılaşmışlardır. Zira klimanın sesli çalışma arızası birkaç nedenden dolayı oluşabilir. Öncelikli olarak fan motoru gözden geçirilmeli ve tamir bu fan motoru üzerine yoğunlaşmalıdır. Fan motorunda eğer arıza varsa fan motoru tamir edilir veya değiştirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir