Kemalpaşa Buderus Servisi

buderusBeyaz eşyalar arasında en fazla kullanılan kombiler dayanıklı ve uzun süre kullanıma uygun olarak üretilmektedir. Odun ve kömürden daha uygun fiyatla tüketmiş olduğumuz doğalgaz sayesinde kullanmış olduğumuz kombiler kalorifer peteklerine bağlı olarak ev ve işyerlerine ısı sağlayıcısı olarak kullanıldıkları gibi, ev ve işyeri musluklarına sıcak su sağlayıcıları olarak da kullanılır. Her mevsim kullanılan kombiler kış aylarında daha yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Kombilerin bir çok modeli ve çeşidi bulunmaktadır. Ülkemizde kullanılmakta olan kombi çeşitleri; bacalı kombi, yoğuşmalı kombi ve hermatik kombi olarak sayılabilir. Kombiler uzun süre kullanıma uygun olarak üretilmesine rağmen aralıklı süreçlerde arıza gösterebilir. Kombi arızası görülen bir kombiye kesinlikle bu konuda ehil olmayan kişilerin dokunması sakıncalıdır. Zira kombi arızaları bazı zamanlarda tehlikeli hale gelebilir. Kemalpaşa Buderus Servisi olarak tüm kombi arızalarını gidermede uzman kadromuz ile İzmir merkez başta olmak üzere çevre ilçelerde hizmet vermekteyiz. 0232 271 71 15 numaralı telefondan bizlere ulaşım sağlayarak kombi bakım, kombi arıza ve petek temizliği hususunda destek alabilirsiniz.

Ne Zaman Servis Çağırmalı?

Kombilerdeki arızalar bazı zamanlarda elektrik bağlantısının olmamasından, su bağlantısının olmamasından veya kişinin kendi kendisine halledebileceği sorunlardan dolayı oluşmaktadır. Ciddi bir arızada mutlaka teknik servise başvurarak destek almak gereklidir. Peki; kombi arızaları nelerdir? Hangi kombi arızalarında servis çağırmak gerekir?

  • Kombinin çalıştığı halde ısınmaması
  • Kombinin patlamalı bir şekilde yanması
  • Sıcak suyun açılması ile birlikte sadece sıcak su değil kalorifer peteklerinin de yanması
  • Kalorifer peteklerinin alt kısmının soğuk üst kısmının sıcak olması
  • Kombinin alt kısmından su akıtması
  • Kombinin çok sesli bir şekilde yanması
  • Kombinin hiçbir şekilde yanmaması
  • Kombiden sıcak su sağlanamaması

Gibi arızalar kombilerde görüldüğünde mutlaka bir servis çağırmak gereklidir. Kombiler için düzenli bir şekilde her yıl son bahar aylarında veya kış başlarında yapılan bakım ile birlikte kombilerin ömür süreleri uzatılabilmektedir. Kombilerden daha iyi hizmet alabilmek için mutlaka kombi bakımı ile birlikte petek temizliği de yaptırmak gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir