Gaziemir Baymak Servisi

baymakÜlkemizde uzun bir süreden beri kullanılan klima çeşitleri beyaz eşya üreticileri tarafından üretilerek piyasaya sürülmektedir. Kullanımı oldukça kolay olan bu cihazlar kış aylarında ısıtma sistemleri için, yaz aylarında ise soğutma sistemleri için kullanılmaktadır. Yaz aylarında daha fazla kullanımı tercih edilen klimalar kullanım alanlarına göre boyutları değişim göstererek kullanılması gerekir. Büyük alanlara büyük olan klimalar alınırken, küçük alanlarda daha küçük klimaların kullanılması uygun olur. Çünkü klimaların sıcak ve soğuk üfleme hacimleri ebatları ile alakalıdır. Uzun süre kullanıma uygun olarak üretilen klimalar aralıklı süreçlerde arıza göstermektedir. Arıza gösterdiği bilinen bu cihazlar bazı nedenlerden dolayı arıza göstermektedir. Bu nedenler bazı zamanlarda kullanım ömrünün aşması nedeni ile bazen de kişinin hatalı kullanımlarından dolayıdır. İzmir merkez ve çevre ilçelerde hizmet veren Gaziemir Baymak Servisi firmamız her çeşit klima arızasında siz değerli müşterilerimize destek olmaktadır. Gaziemir Baymak Servisi bünyesinde arıza giderilme işlemi yaptırmak istiyorsanız bizlere 0232 271 71 15 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Klimalarda Genel Arızalar

Soğutma moduna geçtiğinde klimanın su damlatması: İç ünite montaj terazisi uzun süreden beri kullanılıyorsa yıpranmış olabilir. Drenaj hortumu denilen klima dışına sarkan hortum düzeninden çekilmiş olabilir. Toz filtresi kapanmış ve hava geçişi bloke olmuş olabilir. Drenaj hortumu tıkanmış olabilir veya bu hortumda bazı zamanlarda katlanmaya bağlı kırılmalar da görülebilir. Drenaj düzlüğü tamamen pislik ve kir ile dolmuş ve çıkış tıkanmış olabilir. Drenaj hortumu çıkışının tamamen su içine sokulmuş olmasından dolayı bu sorun klimada görülebilir.

İç ünitenin biraz çalışıp biraz durması arızası: Cihaz seçiminin yanlış yapılmasından dolayı bu arıza görülebilir. Cihazın bağlı bulunmuş olduğu mahallinin havalandırma sistemi yetersiz olabilir. Oda sıcaklık sensoru evapöratör ile temas ediyor olabilir. Toz filtresinin çokça dolması nedeni ile hava akışı engellenmiş olabilir.

İç ünitenin gürültülü çalışma arızası: Toz filtresinin çok kirlenmiş olmasından dolayı iç ünite gürültülü çalışabilir. Yabancı bir cismin fan kanatları arasına temas etmesinden dolayı gürültülü çalışma oluşabilir. Hava geçişi olan elemanlar içinde hasar nedeni ile gürültülü çalışma gerçekleşebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir