Balçova Baymak Servisi

baymakKlima kullanımı sıcak şehirlerimizde neredeyse bir hayati önem taşımaktadır. Alışveriş merkezleri, okullar, evler ve tüm işyerleri mutlaka klima kullanmak zorunda kalır. Zira bazı nemli havalarda neredeyse kapalı alanlarda nefes alabilecek bir oksijenin bile azaldığı görülmektedir. Klimalar sağlam ve kaliteli bir şekilde beyaz eşya üreticileri tarafından üretilerek piyasaya sürülmektedir. Klima kullanımı genellikle kumanda sistemi ile kolay bir biçimde kullanılmakta açma kapama sıcak soğuk ayarı küçük çocuklar tarafından bile yapılabilmektedir. Klimalar sağlam ve kaliteli içerikler ile üretilmelerine rağmen bazı zamanlarda arıza gösterebilirler. Arıza gösteren bu klimalar mutlaka uzman bir kişi tarafından müdahale edilerek tamir edilmesi gerekmektedir. Klima tamirinde ve klima bakımlarında uzman kadromuz ile Balçova Baymak Servisi olarak siz değerli İzmirli müşterilerimize destek veriyoruz. Arızalanan klimanız için 0232 271 71 15 numaralı hattan hızlı bir şekilde bize ulaşarak gezici ekibimizden hemen destek alabilirsiniz. Kısa sürede tamir edilen veya bakımı yapılan klimanız sizlere hızlı bir şekilde teslim edilecektir.

Klima Çalışmıyor Arızası

Klimalarda görülen en temel arızalardan birisi olan klima hiç çalışmıyor arızası bir çok sebepten olabilir. Bu sebepleri siz değerli müşterilerimiz için Balçova Baymak Servisi olarak hatırlatalım.

  • Klima eğer tamamen çalışmayı durdurdu veya baştan çalıştırılamıyor ise mutlaka elektrik ile klimanın bağlantısı gözden geçirilmelidir. Klimaya enerji gelmemesinden dolayı klimanın çalışmıyor ihtimali yüksektir.
  • Çalıştırma anahtarında bir arıza gelişmiş olabilir. Hiç çalışmayan klimanın hemen anahtarı kontrol edilmelidir. Eğer klima anahtarı çalışmıyor ise anahtar hemen değiştirilir.
  • Fan motor arızaları da klimaların tamamen çalışmasının durmasına neden olabilir. Fan motoru ve fana bağlı kompresörü farklı olarak kontrol edilerek arıza bulunur ve daha sonra arızalı olan fan motoru değiştirilir.
  • Bazı tamamen klima çalışmama arızalarında arıza tam olarak klimadan dolayı değil klimayı çalıştıran kumandada olabilir. Bu nedenden dolayı çalışmama arızalarında ilk çalıştırmada klima çalışmıyorsa mutlaka kumanda gözden geçirilmelidir. Eğer klimanın yedek bir kumandası var ise bu kumandadan mutlaka klimanın arızasının kumandadan mı yoksa klimanın kendinden mi olduğuna bakılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir