Çamaşır Makinesi Neden Az Su İle Yıkama Yapıyor

Uzun kullanım ve çevresel etkilerin sonucunda çamaşır makinelerimizde beklenmedik sorular oluşabilir. Çamaşır makineniz az su ile yıkama yapıyorsa aşağıda size önereceğimiz adımları izleyebilir ve sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.
Makinenizdeki kazanın yıkama sisteminin aşağıda olması nedeniyle az su alıp almadığının ön kapak camına bakarak tespit edemezsiniz. Yıkama yapacağınız çamaşırın türüne uygun bir program seçimi yapmaya dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Su basıncı düşük ise birkaç saat bekledikten sonra makinenizi tekrar çalıştırmayı deneyin. Tüm kontrolleri yaptıktan sonra sorununuz devam ediyorsa size en yakın yetkili servis ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.
Cam kısımdan neden göremiyorum?
Yeni makine modellerinde tasarımdan dolayı su biriken kısım kazanın alt kısmına konumlandırılmıştır. Bu konumlandırmadan dolayı camdan bakıldığında su seviyesi ne yazık ki görülemez. Su seviyesi kapağın altında gibi görünebilir ancak makineniz yeterli suyu alır ve çamaşırlarınızı başarıyla temizler.

Answer 1 1 3

Çamaşırın türüne göre program seçimi
Makineniz seçtiğiniz çamaşır türüne ve programın gerektirdiği ağırlıktaki çamaşıra göre su almaktadır. Çamaşır miktarını seçtiğiniz programa göre ayarlayın.
Makinenin arkasındaki su hortumlarının musluğa bağlanan ucunda ve su giriş vanalarının içinde bulunan filtreler tıkanmışsa temizleyin. Ardından uygun şekilde tekrar yerine takın. Ayrıca su hortumlarının musluğa ve makineye bağlanan ucunda bir filtre bulunur. Musluğu kapatıp elinizle sola doğru çevirerek bu kısmı açabilir, içindeki filtreyi temizleyip tekrar deneyebilirsiniz.

Su giriş hortumu musluk bağlantısı

Answer 2 1 2

Su giriş hortumu lavabo bağlantısı

Answer 3 1

Kirli-temiz su hortum bağlantıları

Answer 4 1

Kirli su borusunu çıkarma

Answer 5 2

Daha detaylı bilgi için makinenin model numarası alınarak kullanım kılavuzundan yıkama tablosuna bakmanızı tavsiye ederiz.

Bugün: 1 kez, Toplam: 3 kez ziyaret edildi.