Klima Hata Kodu Veriyor Çözümü

Uzun kullanım ve çevresel etkilerle beraber ortaya bazı sorunlar çıkabilir, beklemediğiniz davranışlar sergileyebilir ve doğru şekilde çalışmayabilir. Bu duruma çözüm bulabilmek  aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Klima CH hatası veriyor çözümü

Klimanın şalterini kapatın gücü kesmek klima üzerinde çalışırken herhangi bir kısa devreye engel olacaktır. 3 dakika sonra şalteri açtığınızda hata kodu kaybolacaktır. Eğer hata kodu hala devam ediyorsa en yakın yetkili servisi ile iletişime geçerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Klimanızın ekranında F1, F2, F3, F4 ve F5 kodları görünüyorsa ne yapmalısınız?

Fan hızını değiştirdiğinizde klimanın ekranında hangi fan seviyesinde olduğunuzu göstermek amacıyla F1 den F5’e kadar kademe bilgisi görülür. Bu bir arıza değildir ve normaldir.

Klimanın ekranında CO yazıyorsa ne yapmalısınız? 

Klimayı uzaktan kumandanın açma/kapama düğmesinden açın. Kumanda üzerinden “AUTO CLEAN” tuşuna basıldığında, ürün kapatıldıktan sonra ekranda ”CO” yazısı çıkar. 30 dakika boyunca klimanın iç ünitesindeki yatay kanat kapanarak çalışır ve devreden otomatik olarak çıkar. 30 dakika beklemeden tekrar aynı tuşa basarak da bu özelliği kapatabilirsiniz.

Klima kumandası Auto Clean tuşu aşağıda ki görsellerde belirtilmiştir.

rtaImage 1 1 rtaImage

Bugün: 1 kez, Toplam: 1 kez ziyaret edildi.