Bulaşık Makinesinde Program Takılı Kalma Sorunu Çözümü

Bulaşık makinelerinde en sık karşılaşılan problemlerden bir de hiç şüphesiz programın takılı kalması, seçtiğiniz programda takılı kalıyorsa aşağıda size önereceğimiz adımları izleyerek bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

Bulaşık makinenize su gelmiyor olabilir veya  makinenin kapağı yerine tam oturmamış olabilir. Öncelikle bunları kontrol edin. Hala çalışmıyorsa mevcut yıkama programını iptal edin ve yeni bir program açarak deneyin. Sorununuz devam ederse size en yakın yetkili servis ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Yıkama iptali nasıl yapılır ?
Makinenizi açma-kapama düğmesinden açın ve elektrik geldiğinden emin olun. Makinenizde tuşların olduğu bölümün üzerinde yer alan Başla/İptal yazan düğmeye parmağınızı 3 saniye basılı tutun. Yıkama/Kurutma ışıkları yanıp sönecektir. 2 dakika içinde “Bitti” ışığı yanacak ya da ekranda “End” yazısı çıkacaktır. Sonrasında yeniden program seçip makinenizi çalıştırın.
Program iptali

1 5

Su akışı kontrolü
Bulaşık makinenize yeterli su gelip gelmediğini kontrol etmek için, herhangi bir musluğu açarak su akışını kontrol edin. Su az akıyorsa akışın normale dönmesini bekleyin. Su akışı normal olmasına rağmen sorun devam ediyorsa, makinenin arkasındaki hortumların düzgün olup olmadığını kontrol edin ve hortumlarda kıvrılma varsa düzeltin.

Sepet yükleme kontrolü
Makinenin sepetlerine kapağının kapanmasını engelleyecek şekilde yükleme yaptıysanız kapak kapanmayabilir. Bunun için kapağın tam olarak kapanıp kapanmadığını kontrol edin.

222 333

Bugün: 1 kez, Toplam: 1 kez ziyaret edildi.