Bornova Buderus Servisi

buderusKombiler kombi üretici firmalar tarafından oldukça sağlam ve uzun süre kullanıma uygun bir biçimde üretilmiştir. Fakat bazı zamanlarda kombilerde arıza görülebilir. Bu arızalar genel olarak bakıldığında kullanıcı hatasından ve uzun süre kullanmaya dayalı olarak kombilerde gelişebilir. Kombilerde arıza gelişmeden önce her yıl düzenli olarak yapılan bakımlar ile kombilerin ömrü uzatılabilir. Buderus servisi olarak uzman kadromuz tarafından kombi tamiri, kombi bakımı ve petek temizliği yapılmaktadır. Yapılan bakımlarda Bornova Buderus Servisi olarak ileriki zamanlarda oluşabilecek olan arızaların da tarafımızca önüne geçilmektedir. Kombi bakımı yapılırken her yıl düzenli olarak yapılan kalorifer peteklerinin temizliği hem işyeri ve evlere daha iyi bir şekilde ısı dağılımı sağlanması hem de bu petek temizliğinin yakıt faturalarını düşürmesine neden olmaktadır. Yapılan kombi tamirlerinden sonra her çeşit tamir, parça değişimi ve bakım sonrasında bir yıl geçerli olmak üzere garanti kapsamı uygulaması yapılmaktadır. Kombi bakımı, petek temizliği ve kombi arıza giderme işlemleri için 0232 271 71 15 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kombi Çeşitleri Nelerdir?

Bacalı Kombi: Bacalı kombi çeşitleri bir bacaya bağlanarak çalışmaya yönelik içerikleri olan kombiler olarak bilinmektedir. Atık gazları atabilmeleri için oluşturulmuş olan bacaları gerekli olan oksijen ortamını sağlayabilmek için yanma süresince atık gazların bacadan çıkmasını sağlarlar. Bacaların sızdırmaz olması gerekliliğinin mecburiyeti nedeni ile her yıl düzenli olarak bacalı kombi sahibi olanlar baca temizliği yaptırmalıdır. Bu kombiler baca bağlantısı, genişleme deposu, sirkülasyon pompası, ana eşanjör ve brolür gibi parçalar ile çalışır.

Hermetik Kombi: Bu kombi çeşitlerinin çalışma sistemi gerekli olan oksijenin dışarıdan alınması ile oluşmaktadır. Yanma sonucunda oluşan kirli gazı da yine baca vasıtasıyla dışarıya atarlar. Bu kombilerin bir diğer adı da denge bacalı kombilerdir. Hermatik kombilerin çalışma sistemi ise davlumbaz, yanma odası, ana eşanşör, emniyet termostatı, gaz vanaları ve bir takım pompalar ile gelişmektedir.

Yoğuşmalı Kombi: Hermatik kombi tipi bir kombi türü olan yoğuşmalı kombi buharın yoğuşma yapması ile birlikte bu ismi almıştır. Bu kombiler gaz halindeki maddenin çevresine sağladığı ısı sayesinde gazı sıvı hale getirmesiyle çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir