Bornova Baymak Servisi

baymakÇok uzun yıllardan bu yana ülkemizde klima kullanımı yapılmaktadır. Baymak bir klima markası olarak kaliteli ve uzun süre kullanıma dayanıklı klimalar üretmektedir. Dayanıklı beyaz eşyalar arasında yer almakta olan bu cihazlar uzun süre kullanıma uygun olmasına rağmen kullanım ömürlerini tamamlamaları bazı kişiler tarafından da hor kullanıldığı için bazı zamanlarda arıza göstermektedirler. Arıza gösteren bir klima için mutlaka servis çağırmak gereklidir. Bornova Baymak Servisi olarak uzun yıllardan beri siz değerli İzmirli hemşerilerimize klima arızalarının giderilmesi için destek oluyoruz. Klima arızaları oluşumunda 0232 271 71 15 numaralı telefondan bizi arayarak iletişime geçebilirsiniz. Bornova Baymak Servisi olarak klima bakım zamanlarınızda da siz değerli müşterilerimize destek olmaktayız. Klimaların mutlaka her altı ayda bir yapılması gereken bakımları tarafımızca yapılmaktadır. Her bakım türünde siz değerli müşterilerimize bir yıl geçerli olan bakım garanti uygulaması veriyoruz. Klima arızaları birbirinden farklılık gösterdiği ve klima arızalarını gidermek için uzman bir ekibin varlığı gerektiği için klima arızalarında mutlaka servisi aramayı ihmal etmeyin. Arıza gösteren bir klimaya bu hususta bilgisi olmayan kişilerin müdahale etmesi bir klimanın daha çok arıza göstermesine neden olmaktadır. Bu makalemizin içeriğinde sizlere birkaç klima arızasının nedenlerinden söz edelim istedik.

Fan Hız Ayarının Çalışmama Arızası

Klimalarda otomatik nem alma hızlı olarak nitelendirilen modların seçiminde fan hızı otomatik olarak belirlenmektedir. Yani bu şekilde bir ayar yapıldı ise fan hız ayarının çalışmaması normaldir.

Klimanın Kumandası Çalışmıyor Arızası

Klima kumandaları marka ve model bakımından bir birlerine benzemeyen kumandalardır. Bu kumandalar bir birinden televizyon kumandası kadar ayrım göstermese de yine de birbirine benzeyici özellikleri bulunmaktadır. Eğer klimanın kumandası çalışmıyorsa o zaman öncelikli olarak pillerinin dolu olup olmadığı gözden geçirilmelidir. Daha sonrasında uzaktan kumanda sensorunu engelleyen bir şeyin olup olmadığı mutlaka kontrol edilerek gözden geçirilmelidir. Klimaya yakın olan bir aydınlatma cihazının olup olmadığına bakılması gerekir. Genellikle flüoresan ampuller ve neon ışıklarından gelmekte olan güçlü ışıklar elektrik dalgalarının kesilmesine neden olarak klimanın kumandasının çalışmasını engelleyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir