Bayraklı Baymak Servisi

baymakTüm dünyada hemen hemen her ülkede klima kullanımı olduğu gibi ülkemizde de tüm şehirlerde klimalar kullanılmaktadır. Isınma sistemleri için de kullanılan klimalar genellikle yaz aylarının çok sıcak günlerinde soğutma sisteminden faydalanmak amacı ile kullanılmaktadır. Beyaz eşyalar sınıfında olan klimalar uzun süre kullanıma uygun olan cihazlardır. Fakat bazı zamanlarda kullanıcı hatasından bazı zamanlarda ise kullanıcı hatasından dolayı bu cihazların da arıza gösterdiğine rastlanabilir. Bayraklı Baymak Servisi olarak İzmir merkez ve çevre ilçelerde siz değerli İzmirli müşterilerimize klima bakım ve onarım hizmeti vermekteyiz. Bayraklı Baymak Servisi bünyesine ulaşmak ve hizmet almak için 0232 271 71 15 numaralı telefondan bizleri arayarak bakım randevusu alabilir isterseniz arıza oluşmuş olan klimanız için arıza kaydı oluşturabilirsiniz. Klimaların arızaları çok çeşitli olarak ortaya çıkabilir. Kullanıcı hatasından dolayı olan arızalar genellikle kumanda arızaları ve dış cepheye takılı olan parçaları nedeni ile oluşabilir. Bu sorunlar hemen ortadan kaldırıldığında klima tekrardan hızlı bir şekilde kullanılmaya devam edilebilir. Klima arızalarının giderilmesi ve klimalara bakım yapılması sonucunda bir yıl sürekliliği olan tarafımızca siz değerli müşterilerimize garanti belgesi uygulaması yapılmaktadır. Klimalarda en çok görülen arızaların başında gelen klima sesli çalışıyor arızasının nedenlerini bu makalemizin içeriğinde siz değerli müşterilerimiz için maddeler halinde açıklayalım.

Klima Çok Sesli Çalışıyor Arızası

Bir cihazın araç içerisinde olsun bir ev içinde olsun sesli çalışması ortamda bulunan kişilerin sinirlerinin gerilmesine neden olabilir. Bu nedenden dolayı hiç kimse tarafından sesli çalışan cihazlar hiç de beğeni alamaz. Klimalar zaten bir miktar ses ile çalışmakta fakat bu ses insan kulağını tırmalayıcı nitelikte olmamaktadır. Eğer klima kullanımında klimanın sesi kulak tırmalayıcı bir hal aldı ise o klima mutlaka servis aranarak tamir ettirilmelidir. Peki, bir klima neden sesli çalışır? Klimaların sesli çalışmasının nedenleri nelerdir?

  • Kompresör sesli çalışmasından dolayı bir klimanın sesli çalışma ihtimali yüksektir. Kompresör hemen gözden geçirilmeli ve vidaları derhal sıkılmalıdır. Ses eğer kompresör içinden geldiği tespit edilmiş ise o zaman kompresör değiştirilir.
  • Fan motorunda bulunan burç veya buna bağlı rulman arıza göstermiş olabilir. Bu arıza çeşidi de klimanın yüksek sesle çalışmasına neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir