Gaziemir Arçelik Servisi

Beyaz eşyalar günümüzde en fazla kullanılan neredeyse kullanımı mecburi olacak derecede ihtiyaç duyulan eşyalarımızdandır. Beyaz eşyalar çok uzun süre kullanmaya yönelik becerileri ile birlikte üretilse de yine de arada bir arıza gösterebilir. Evlerin baş tacı niteliğinde olan beyaz eşyalar; derin dondurucu, buzdolabı, fırınlı ocak, çamaşır kurutma makinesi, klima, fırın, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, mikrodalga fırın, kombi ve aspiratör olarak sayılabilir. Arçelik markası çok uzun yıllardan beri ülkemizde kaliteli malzemelerden beyaz eşya ürettiği ile bilinen ve çok uzun yıllardan bu yana ülkemizde kullanılan beyaz eşyaların satışını yapmaktadır. Gaziemir Arçelik Servisi olarak yukarıda saymış olduğumuz tüm beyaz eşyaların tamir ve bakımını yapmaktayız. Gezici ekibimiz ile 0232 271 71 14 numaralı telefondan bizi aradığınızda arıza kaydınızı oluşturabileceğiniz gibi hızlı bir şekilde arıza tespitinizi de yaptırabilirsiniz. Bu yazımızın içeriğinde buzdolabı arızaları neden olur konusunu ele alalım.

Buzdolabı Arızaları Nasıl Olur?

Buzdolapları evlerde kullanılmakta olan en eski beyaz eşyalar arasındadır. İçinde bulunan devre yapısı çok fazla karmaşık olmamakla birlikte buzdolapları bazı zamanlarda uzun süre kullanımdan bazı zamanlarda ise kullanım hatalarından dolayı arıza yapabilir. Buzdolapları içerisinde besin bulundurulduğunda mutlaka elektrik prizinde takılı olarak durmalı hiçbir zaman içinde gıda bulunan buzdolabının elektrik ile irtibatı kesilmemelidir. Buzdolabı arızalarının sebepleri nelerdir?

Arçelik buzdolabı çalışmıyor: Buzdolabının soğutmamasına bir çok şey sebep olabilir. Bu sebeplerden bazıları elektrik bağlantısının kesik olması, ev sigortasının atmış olması veya buzdolabının çalışmasını sağlayan parçalarından birisinin bozulmuş olması olabilir. Öncelikli olarak buzdolabına elektrik gelip gelmediğinden emin olmalı, daha sonra buzdolabına elektrik geldiği halde hiçbir şekilde çalışmıyorsa Arçelik servise haber vermelidir.

Arçelik buzdolabı yeteri kadar soğutmuyor: Tüm buzdolabı markalarında yeteri kadar soğutmamasının sebebi ya buzdolabının ısı ayarının düşük olması veya buzdolabının raflarının veya buzluk bölümünün çok fazla besinler ile doldurulmuş olması olabilir. Buzluk rafları ve alt kısmındaki gıdaların hafifletilmesi ile buzdolabı normal ayarda soğutmaya başlayabilir. Eğer gıdalardan hafifletilen buzdolabı hala çalışmıyorsa o zaman mutlaka servise başvurmak gereklidir.

TIKLA SERVİS ÇAĞIR!