Urla Termodinamik Servisi

terUrla Termodinamik Servisi kış ve yaz aylarında beyaz eşyaların en fazla kombi ve klima çeşitleri kullanılmaktadır. Bunun nedeni kombi ve klimaların soğutucu ve ısıtıcı olarak kullanılmasıdır. Kombilerin kullanımı aktif olarak kış aylarında yapılırken, genellikle klimaların kullanımı ise yaz aylarında yapılır. Fakat klimalar bazı alanlarda ısıtıcı olarak da kullanılmaktadır. Isıtıcı ve soğutucu olarak kullanılan klimaların her yaz ayı başlangıcında mutlaka uzman bir servis elemanı tarafından bakımlarının yapılması gereklidir. Soğutucu olarak kullanılan klimaların arızalanması sonucunda eğer yaz aylarının başında klima bakımı yaptırılmadıysa birkaç gün sürecek olan klima tamirlerinde bazı zamanlarda klima kullanıcıları çok sıcak havada kalabilirler. Bunun için mutlaka her yaz başlangıcında klima bakımları yaptırılması gerekir. Urla Termodinamik Servisi olarak müşterilerimize önerimiz düzenli olarak klimaların bakımlarının yaptırılması kadar klimaların filtrelerinin de düzenli bir şekilde değiştirilmesidir. Klima filtre değişimlerinden sonra klimalardan çok daha fazla verim alınabilmektedir.

Klima Çalıştığında Sigorta Atıyor Arızası

Klima arızalarından bir tanesi de klima çalıştığında sigorta atıyor arızasıdır. Bu arıza genellikle elektrik aksamlarından oluşan bir arızadır. Bu nedenden dolayı kesinlikle klimada oluşan bu arıza nedeni ile klima arızası ile alakalı bilgisi olmayan hiç kimse klimanın bu arızasına müdahale etmemelidir. Aksi takdirde elektrik çarpmaları ile karşı karşıya kalınabilir. Klimalar çalıştığı halde sigortayı attırıyor arızası neden olur?

Sigortanın klima çalıştığında atmasına neden olan arıza klimanın fan motoru sargısının kısa devre yapıyor oluşu olarak kabul edilebilir. Fakat klimanın iç aksamlarına su kaçması ve bazı devre bozuklukları da klima çalıştığında sigorta attırıyor arızasını oluşturabilir. Klima çalıştığında sigorta attırıyor arızası Urla Termodinamik Servisi olarak tamir edilmektedir.

Klimanın sigortayı attırma arızası elektrik ünitelerini ileten kabloların bağlantı yerleri ile temas etmemesi nedeni veya bu bağlantıların bozulmuş olması nedeni ile de oluşabilmektedir. Tarafımızca bu arıza yerinden çıkan kabloların tekrardan yerine takılması ile giderilebilmektedir.

Bazen klima çalıştığında sigorta attırıyor arızası sigortanın arızalı olmasından ve güç yükü kaldırmamasından dolayı oluşabilir. Bu arıza eğer sigorta nedeni ile oluşuyor ise o zaman sigorta değiştirilerek yenisi takılmalıdır.

Bugün: 1 kez, Toplam: 9 kez ziyaret edildi.