Bornova Termodinamik Servisi

terBornova Termodinamik Servisi Termodinamik markalı soğutucu ve ısıtıcı ürünler ülkemizde sıklıkla kullanılan beyaz eşyalar arasına girmiştir. Bornova Termodinamik Servisi olarak siz değerli hemşerilerimize kombi bakım, kombi onarım, klima bakım, klima onarım ve bir çok beyaz eşya arızası ve bakımı hususunda destek veriyoruz.

Kombi Arızaları Ve Çözümleri

Beyaz eşyalar elektronik ve dijital cihazlardır. Dijital ve elektronik cihazlarda aralıklı süreçlerde muhtemel arızaların çıkması da normaldir. Bu arızaların oluşmasındaki neden çoğu zaman kullanıcı hataları veya bir cihazın kullanım ömrünün dolmuş olmasındandır. Her elektronik cihaz gibi kombilerde de bazı arızaların görülmesi muhtemeldir. Bu arızalar ile karşı karşıya gelindiğinde mutlaka bir servis çağırmak gerekir. Bunun nedeni kombi arızalarının bazı zamanlarda tehlikeli olmasından dolayı olabilir. Zira kombiler su elektrik ve gaz ile çalışmaktadır. Kombilerde en sık görülen arızalar nelerdir?

  • Kombi çeşitlerinin hepsinde kombi basıncının düşmemesine dikkat edilmesi gerekir. Kombi basıncı düştüğünde kombiler arıza gösterebilir. Kalorifer devre basıncı kombilerde 1,5- 2 bar arasında ayarlanmalıdır.
  • Kombinin sigortasının atmış olması kombinin çalışmamasına neden olabilir. Kombi tamamen çalışmadığında kombinin sigortası gözden geçirilmeli eğer kombi sigortası atmış ise tekrardan açılmalıdır.
  • Kombinin tamamen çalışmamasına bir diğer neden ise kombinin gaz sağlayan vanasının kapalı olmasından dolayı oluşmuştur. Kombinin vanası açık konuma getirildiğinde kombi tekrardan çalışmaya başlayacaktır.
  • Eğer kombi gaz almıyor iken çalıştırılmış ise o zaman kombilerde bulunan ikaz lambası yanmaktadır. Kombinin ikaz lambası yanıyor ise gaz ayarı mutlaka gözden geçirilmeli ve düzeltilmelidir.
  • Kombinin önünde bulunan yaz ve kış konum anahtarı her zaman doğru konumda olmalıdır. Doğru konuma getirilen yaz kış ayarı sonrasında kombi tekrardan çalışmaya başlayacaktır.
  • Kombi eğer tamamen çalışmayı durdurdu ise ve yukarıdaki işlemler kombide denenerek tekrardan çalışma sağlanmadı ise o zaman mutlaka servis aranmalıdır. Bornova Termodinamik Servisi olarak siz değerli hemşerilerimize İzmir merkez ve çevre ilçelerde tüm kombi arızaları için destek sağlıyoruz. Kombi tamir kombi bakımı için bizleri 0850 305 74 84 numaralı telefondan arayarak destek alabilirsiniz.
Bugün: 1 kez, Toplam: 15 kez ziyaret edildi.