Torbalı Protherm Servisi

proTorbalı Protherm Servisi Her kombi için mutlaka düzenli olarak her sene bakım yaptırmanın önemi büyüktür. Kombilere bakım yaptırmamanı öneminin büyük olması kombilerin kış aylarının tam ortasında arıza yaparak işyeri sahiplerinin veya konut sahiplerinin soğuktan zarar görmeleridir.

Bir başka kombi bakım nedeni de kombilerin diğer beyaz eşyalara nazaran biraz daha tehlike içerikli olmalarıdır. Bunun nedeni kombilerin bacalarının tıkanıklıklarında kombi zehirlenmelerinin oluşması ve kombilerin gaz ile çalıştığı için patlama ihtimallerinin olmasından dolayıdır. Kombilere yapılan bakımlardan sonra uzun bir süre kombiler iyi bir şekilde kullanılabilir. Kombi bakımları her yıl düzenli olarak sonbahar aylarında mutlaka yaptırılmalıdır. Torbalı Protherm Servisi olarak uzman kadromuzla tüm kombi çeşitlerinde tamir ve bakım yapmaktayız. Kombi bakımı, petek temizliği ve kombi arıza giderme hususunda bizleri İzmir merkez ve çevre ilçelerden 0850 305 74 84 numaralı telefondan arayarak destek alabilirsiniz.

Torbalı Protherm Servisi Kombi

Kombi bakımının önemi oldukça büyüktür. Peki; kombi bakımı nasıl yapılır, kombi bakımını kimler yapar? Torbalı Protherm Servisi olarak kombi bakımı kesinlikle kombi bakımı hususunda bilgisi olmayan kişilere yaptırılmamalıdır. Bunun nedeni kombi bakımı yapma esnasında kombinin tehlike çıkartma olasılığının olabileceği anlamına gelir. Tehlikesiz bir kombi bakımı için mutlaka uzman bir servis çağırmak gereklidir.

Kombi bakımı esnasında neler yapılır? Eğer kombinin içinde birikmiş bir kirli su var ise mutlaka bu kirli su boşaltılır. Daha sonrasında genleşme tankının içinde bulunan hava ölçülerek 0.75 mbardan az ise 0.75 mbara kadar hava basılarak bu kısımdaki işlem tamamlanır. Daha sonrasında kombinin yanma odası sökülerek içinde daha önceki geçmiş zamanlarda oluşan kirler ve pislikler iyi bir şekilde temizlenir.

Bu işlemden sonra brülör sökülür ve bir fırça ile birlikte brülörün gözenekleri tamamen temizlenir. Fan test edilme esnasında fanda bir ses veya yalpa var mı diye kontrol edilir ve fan da su ve bez yardımı ile temizlenir. Kalorifer dönüş filtresi sökülür temizlenir ve daha sonrasında kombinin tamamında dış ve iç toz alma işlemi yapılır. Eğer kombide daha önceden oluşabilecek bir arıza görüldü ise bu arıza hemen giderilir.

Bugün: 1 kez, Toplam: 3 kez ziyaret edildi.