Narlıdere Baymak Servisi

Günümüzde klima kullanımı gittikçe yaygın hale gelmektedir. Klima kullanmak her zaman diğer soğutucular ve ısıtıcılardan çok daha kolay görülmektedir. Çok büyük alanları ısıtmaya yönelik etkileri bulunduğu gibi, klimalar sıcak şehirlerde en fazla soğutma işlemi yapmak maksadı ile kullanılmaktadır. Bursa, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde nem oranı bazı zamanlarda o kadar yüksek seviyelere çıkmaktadır ki neredeyse nem oranı yüksekliği sıcaklık ölçümünü geçerek ortamı nefes bile zor alınacak duruma getirmektedir. Bu nedenden dolayı bir çok kişi nem oranı yüksek olan bu şehirlerde mutlaka klima kullanmak zorunda kalmaktadır. Klimalar sıklıkla bozulan arıza gösteren cihazlar değildir. Fakat bazı süreçlerde uzun süre kullanımdan kullanım ömürlerinin bitmiş olmasından veya kullanıcı hatalarından dolayı klimalar da arıza gösterebilmektedir. Narlıdere Baymak Servisi olarak siz değerli İzmirli hemşerilerimize klima arızaları için destek veriyoruz. 0232 271 71 15 numaralı telefondan bizlere ulaşarak klima tamirinizi yaptırabilir isterseniz klima bakım randevusu alabilirsiniz. Narlıdere Baymak Servisi olarak hızlı bir şekilde gezici ekibimiz tarafından klima arızanıza hemen müdahale edilerek tamiriniz yapılacak isteğe bağlı olarak her altı ayda bir klima bakımınızın takibi de üstlenilecektir.

Klimanın Fan Motoru Çalışmasına Rağmen Ne Soğutuyor Ne De Isıtıyor Arızası

Klimalar bazı süreçlerde farklı yapılarda arızalar göstermektedir. Bu arızalardan birisi de klimanın fan motoru çalışmasına rağmen soğuk ve ısı havanın klima tarafından sağlanamamasıdır. Çok da ciddi arızalar arasına girmeyen bu arıza çeşidi kısa süre içinde tarafımızca tamir edilebilmektedir.

  • Kompresör arızaları klimanın fan motorunun çalıştırılarak soğutma ve ısıtma sisteminin çalışmama arızasına neden olabilir.
  • İlk kalkınma kondansatörü arızalı olabilir veya bu işlemi yapan cihazlara ait kompresör daimi arızasından dolayı da klimanın fan motoru çalışarak soğutma ve ısıtma arızasının oluşmasına neden olabilir.
  • Kompresör rölesi arızaları da bu arızanın klimalarda sıklıkla görülmesine neden olabilmektedir.
  • Kompresör termiği arızası olabilir. Termik bu arıza görülür görülmez mutlaka uzman bir kişi tarafından gözden geçirilmelidir. Eğer akım geçmiyorsa yenisi ile değişimi mutlaka şarttır.
TIKLA SERVİS ÇAĞIR!