Kombi Petekleri Isıtmıyor Çözümü (Ekran Ve Çevirmeli Düğmeli)

Kombinin ısıtması gereken peteklerin ısınmadığını gördüyseniz ortada bir problem var demektir. Kombiniz petekleri ısıtmıyorsa aşağıda size önereceğimiz adımları uygulayarak bu konuya çözüm bulabilirsiniz. Çözüm önerileri de işe yaramadıysa size en yakın kombi yetkili servisi ile iletişime geçip profesyonel bir yardım almanızı tavsiye ederiz.

1.Adım su basınç kontrolü

Kombinizin ön kısmında griden kırmızıya doğru renk değiştiren ve üzerinde “Bar” yazan alanda çubuk 1’in altındaysa kombiyi lütfen kapatın.

Kombinin altında bulunan tesisat bağlantı borularından sağdan ikinciyi takip edin. Kombinin alt tarafına baktığınızda plastik saplı bir vana göreceksiniz. Vanayı sola çevirdiğinizde, kombinin içine su dolmaya başlayacaktır eğer dolmuyorsa müdahale etmeyi bırakarak servisi bekleyin. Bar yazan alandaki çubuk 1-1,5 arasına geldiğinde aynı vanayı sağa doğru çevirerek kapatın.

2.Adım kombiyi kış konumuna alıp petek sıcaklığını ayarlayın

Kombinizin ön kısmında üzerinde petek sembolü olan çevirmeli bir düğme bulunur. Bu düğmeyi sağa doğru çevirmeye devam ederek petek sıcaklığını istediğiniz ayara getirebilirsiniz. Çevirmeyi bıraktığınızda ekranda mevcut petek sıcaklığını görebilirsiniz.

Petek sıcaklığı ayarının nasıl yapılacağı aşağıda ki görselde belirtilmiştir.

5

Bugün: 1 kez, Toplam: 1 kez ziyaret edildi.