Bulaşık Makinesi Deterjanı Eritmiyor Çözümü

Bulaşık makineleri uzun kullanım ve çevresel etkilerin sonucunda beklenmedik ve can sıkıcı sorunlarla karşımıza çıkabilmektedir. Musluklarınızdaki su akışı az olduğunda, hatalı program seçtiğinizde ve sepetlere yanlış şekilde yerleştirme yaptığınızda tablet deterjan erimeyebilir. Bu durumu kontrol ederek, gerekiyorsa makinenizi tekrar çalıştırın. Sorununuz devam ederse size en yakın yetkili servis ile iletişime geçiniz.

1.Su akışı kontrolü

Bulaşık makinenize yeterli su gelip gelmediğini kontrol etmek için, herhangi bir musluğu açarak su akışını kontrol edin. Su az akıyorsa akışın normale dönmesini bekleyin.

2.Program seçimi ve deterjan kullanımı

Ön yıkama gibi kısa bir program seçtiyseniz ve su sıcaklığı 50 Santigrat derecenin altında kalıyorsa tablet deterjan erimeyebilir. Bu durumda yoğun yıkama gibi yüksek dereceli programları seçerek tekrar deneyin.

3.Bulaşık yerleşimi

Makineniz, bulaşıkların sepetlere hatalı yerleştirilmesinden kaynaklanan nedenlerle deterjanı eritmiyor olabilir. Makinenin alt sepetine büyük boyutlu bulaşıklarınızı koyduysanız ve deterjan bulaşıkların arasında kaldıysa yeterli su alamadığı için erimeyebilir.

4.Pervanelerin kontrolü

Bulaşıklarınız pervanelerin dönmesini engelliyorsa deterjan erimeyebilir. Bunun için, sepetlere bulaşıklarınızı yerleştirdikten sonra elinizle üst pervanenin dönüp dönmediğini kontrol edin.

5.Tablet deterjan tuşu 

Bulaşık makinenizin üzerinde yer alan ve fotoğraf makinesi sembolüyle gösterilen tuş, otomatik deterjan algılama  tuşudur. Bu tuşa basmadıysanız deterjan erimemiş olabilir. Bu tuşa basarak tekrar yıkama işlemi yapmayı deneyin.

Bugün: 1 kez, Toplam: 16 kez ziyaret edildi.