Bulaşık Makinesi Kılavuzda Yazandan Daha Uzun Sürede Yıkıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Bulaşık makineleriyle beraber gelen kullanım kılavuzunda belirtilen yıkama süreden daha uzun sürede yıkama yapıyorsa aşağıda size sıraladığımız adımları izleyerek bu soruna çözüm bulabilirsiniz. Eğer sorun devam ederse size en yakın yetkili servi ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.
Musluk sularının kireçli olduğundan, az aktığı zaman veya seçilen program takılı kaldığı için yıkama işlemi belirtilenden süreden daha uzun sürmüş olabilir. Programı iptal edip yeniden başlatmayı deneyin.
Program iptali nasıl yapılır?
Makinenizde yıkama işlemi takılı kalmış ya da uzun program seçilmişse bitti ışığı yanmıyor olabilir. Bu durumda öncelikle makinenizi açma-kapama düğmesinden açın ve elektrik geldiğinden emin olun. Makinenizde tuşların olduğu bölümün üzerinde yer alan Başla/İptal yazan düğmeye parmağınızı 3 saniye basılı tutun. Yıkama, kurutma ışıkları yanıp sönecek ve yaklaşık 2 dakika içinde “Bitti” ışığı yanacak ya da ekranda “End” yazısı çıkacaktır. Makinenizi kapatıp açtığınızda program sıfırlanmış olacaktır. Sonrasında yeniden program seçip makinenizi çalıştırın.
Program iptali

Answer 1
Program seçimi

Answer 2
Yoğun yıkama programını seçmiş olursanız, program süresi uzundur. Makinenizin içerisindeki bulaşıkların kir ve yağ yoğunluğuna uygun bir yıkama programı seçmeye dikkat edin.
Program değiştirme
Su kontrolü
Musluğu açtığınızda su akışı az ise makineniz yavaş su alacağı için program süresi daha uzun sürüyor olacaktır bu normaldir. Sularınız normale döndüğünde tekrar kontrol edin.
Tablet deterjan tuşu
Makinenizin ön yüzünde, üzerinde tablet şekli olan ya da tablet deterjan yazan tuşa bastıysanız program süresi uzamış olabilir.
Bu tuşa bastığınızda kullandığınız tablet deterjan, parlatıcı özelliğini daha etkin kullanarak kurutmayı daha iyi yapacaktır.
Su kireci
Sularınız çok kireçli akıyorsa ve makinenizdeki su yumuşatma ayarı yüksek seviyeye alınmışsa yıkama süresi uzayabilir.

Bugün: 1 kez, Toplam: 3 kez ziyaret edildi.