Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

kesif 1

Sıcak yaz aylarında serinlemek soğuk kış aylarında ise ısınmamızı sağlayan klimaları alırken hiç dikkat ettiniz mi?

  • Alacağınız klimanın ne tip bir klima olması gerektiğine karar vermiş olmalısınız. Öncelikle hem ısıtma hem soğutma fonksiyonu olup olmayacağına karar vermeniz gerekmekte ona göre bir seçim yaparak ürünü alırsınız. Ardından da duvar tipi yani Split veya salon tipi modeller ile portatif klimalar gibi seçenekler arasından hangisine yönelik bir araştırma yapacağınızı tespit etmiş olmanız seçenekleri de azaltarak daha kolay karar vermenizi sağlayabilir.
  • Klimanın kurulacağı yaşam alanının metrekaresi alacağınız klimayı seçebilmenizdeki en önemli kriterlerden birisidir. Mekanın ihtiyacı olan klima potansiyelini ölçebilmek için bir keşif ekibinin evinizi ziyaret ederek gerekli ölçüm ve tespitleri yaparak evinize veya odanıza en uygun klimayı bulmanızda size yardımcı olacaktır.
  • Klimanın kullanım amacı ve çalıştırmayı planladığınız süre yapacağınız tercih için bir diğer kriter. Eğer çok fazla ihtiyaç olmayan bir ortam için alıyorsanız ekonomik bir çözüm tercih edebilirsiniz. Veya sürekli kullanacağınız bir klima olacak ise enerji sarfiyatı ve fonksiyonları yüksek bir model daha mantıklı bir karar olabilir.
  • Sessiz çalışan ve ortamın havasını temizleme özelliği bulunan klimalarla konforlu bir şekilde uyuyabilir, uyurken de ideal ısıda bir ortam sağlayabilirsiniz. Ve tabii ki enerji sarfiyatı düşük bir klima ile faturalarınız konusunda da endişelenmenize gerek kalmayacaktır.

Klimaların Soğutma ve Isıtma Özellikleri
Genellikle soğutma özellikleriyle bilinen klimalar günümüzde hem ısınma hem soğutma çözümleri sunabilir hale gelmiş durumda. Klimaların soğutma ve ısıtma özellikleri sayesinde aynı ortamı tek bir cihaz ile iklimlendirmek mümkün olabiliyor.

Hem ısıyı kontrol altında tutmanıza imkan sunan hem de çeşitli filtreler ve özellikler ile ortam havasını iyileştirerek sterilizasyon dahi sağlayabilen klimalar oldukça ilgi görüyor. Ve mevcut koşullarıyla da yıl boyunca kullanılıyor.

Bugün: 1 kez, Toplam: 7 kez ziyaret edildi.