Karabağlar ECA Servisi

ECAUzun bir süreden beri kombiler ülkemizde kullanılmaktadır. Kombi kullanımı diğer yakıtlar ile kullanılan ısıtıcı cihazların en iyisi olarak ülkemizde ve tüm dünyada kabul görmektedir. Doğalgaz kullanımının hem uygun fiyatlı hem de aktif olarak her şehirde bulunması kombi kullanımını da bir hayli artırmış durumdadır. Kombiler genel olarak bakıldığında çok sıklıkla arıza çıkartan cihazlar değildir. Fakat aralıklı süreçlerde kombilerin kullanıcı hatasından veya uzun süre kombiyi kullanarak kullanım ömrünü doldurmak nedeni ile arızaların görülmesi muhtemeldir. Kombilerin arızaları tehlikeli olarak oluşabileceği için bu hususta bilgisi olmayan kişilere kesinlikle kombiler teslim edilmemelidir. Karabağlar ECA Servisi olarak kombi bakım, kombi onarım ve petek temizliği hususunda İzmir merkez ve çevre ilçelerde siz değerli müşterilerimize hizmet veriyoruz. Hizmet almak isteyen hemşerilerimiz aşağıda vermiş olduğumuz telefon numarasından bizlere ulaşabilirler.

Kombi Arızaları Ve Nedenleri

Kombinin hiç çalışmama arızası; kombinin çalışmama arızası kombinin içinde olan suyun bitmiş olmasından dolayı olabilir. Elektrik şalteri açık olmaması da kombinin hiç çalışmamasına neden olarak gösterilebilir. Kombinin suyu ve şalteri kombi hiçbir şekilde çalışmadığında kontrol edilmelidir. Gaz vanasının kapalı olması, kombinin yaz ve kış ayarlarının düzenlenmemiş olması da kombinin çalışmamasına neden olarak gösterilebilir.

Kombinin çalışıp ısıtmama arızası; bu arıza genellikle termostat derece düşüklüğünden, kaloriferlerin dönüş hattında bulunan filtrelerin tıkanık olabileceğinden ve peteklerin boru hattının temiz olmamasından olabilir. Kombinin yandığı halde ısıtmama sorununun bir başka nedeni ise peteklerin kapalı olmasından olabilir. Cihazda oluşmuş olan bir arıza da kombinin çalışıp ısıtmama arızasının oluşmasına neden olabilmektedir.

Kombinin patlamalı yanması arızası; bu arıza cihazın yanma esnasında bir miktar geç yanmasından dolayı öncelikli olarak içindeki birikmiş olan gazın yanmasından dolayı oluşabilir. Mutlaka kombi pilotu gözden geçirilmelidir. Zira patlamalı yanma arızası nedeni ile tehlike oluşması kombilerde muhtemel hale gelebilir.

Karabağlar ECA Servisi olarak tüm kombilerde görülen arızaları gidermek için siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Kombi arızaları, kombi bakımı ve petek temizliği için destek almak istiyorsanız bizleri 0232 271 71 15 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir