Gaziemir Termodinamik Servisi

terGaziemir Termodinamik Servisi Kombi kullanımı aktif bir şekilde ülkemizde yapılmaktadır. Kombilerin her yıl düzenli olarak mutlaka bakımlarının yaptırılması gerekir. Kombi bakımlarının yapılması gerekliliğinin nedeni; can güvenliği, enerji tasarrufu, mal güvenliği, kombinin kullanım ömrünün uzatılmak istenmesi ve daha sonraları kombide oluşması muhtemel yüksek maliyetli arızaların önüne geçmek olarak sayılabilir. Kombi onarım, kombi bakım ve petek temizliği Gaziemir Termodinamik Servisi olarak tarafımızca yapılmaktadır. Kombi bakımı ile birlikte yapılan petek temizlikleri sonrasında kombilerin kullanımı daha aktif bir biçimde yapılırken arıza çıkartma olasılıkları da ortadan tamamen kalkabilmektedir. Kombi bakım, kombi onarım ve kalorifer petek temizliği için bizlere 0850 305 74 84 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Kombilerin düzenli olarak bakımlarının yaptırılması kış aylarında daha aktif bir şekilde kullanılan kombilerin tam da kış aylarının soğuk günlerinde arıza çıkartmaması için yapılması gereklidir. Kombi bakımları yapıldıktan sonra kombilerin kullanım ömürleri de uzayarak daha uzun bir müddet iyi bir şekilde kullanılabilmektedir.

Bazı Kombi Arızaları

Kombi su akıtıyor arızası; bu arıza çeşidi kombilerde en sık görülen arızalardan birisidir. Peki, kombinin su akıtma arızası nedenleri nelerdir? Kombinin gerektiğinden fazla su doldurulmuş olması kombinin alt kısmından su akıtmasına neden olabilir. Kombinin su ihtiyacı 1.5 bar olarak ayarlandıktan sonra kombi alt kısmından su akıtmayı durdurabilir. Kombinin tesisat bağlantısında bazı aşınmalar nedeni ile kombinin alt kısmından su akıttığı görülebilir. Kombinin imbisat deposu üzerinde bir problemin olması nedeni ile kombide su akıtma arızası oluşabilir.

Kombi çok sesli çalışıyor arızası; kombi çok sesli çalışıyor arızası da kombi su akıtıyor arızasından sonra sıklıkla görülen arızlar arasındadır. Kombinin fan motorunda oluşan bir problem nedeni ile bu arızanın görülebileceği gibi, kombinin devir daim motorundaki problem nedeni ile de bu arızanın görülmesi muhtemeldir. Cihazın sıcak suyla kalorifer ayrıştırıcı bazı parçalarında hata oluştuğundan dolayı da kombi çok sesli çalışıyor arızası kombilerde görülebilir. Yukarıda saymış olduğumuz arızalar veya farklı seviyedeki arızalar kombilerde görüldüğünde mutlaka bir servis çağırmak gereklidir. İzmir merkez ve çevre ilçelerde hizmet veren Gaziemir Termodinamik Servisi firmamız üzerinden destek alabilirsiniz.

Bugün: 1 kez, Toplam: 1 kez ziyaret edildi.