Çamaşır Makinesinin Altından Su Geliyor Sorunu Çözümü

Çamaşır makinelerinde karşılaşılan problemlerin başında gelen bir sorunu ele alıp çözümü için belli adımları takip etmenizi isteyeceğiz. Çamaşır makinenizin  alt kısmından su akıtıyorsa aşağıda ki adımları uygulayınız.
Tüm bu kontrolleri yaptığınız halde  sorun devam ediyorsa size en yakın yetkili servis ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.
Su giriş hortumunu kontrol edin ve  su sızdırıp sızdırmadığına bakın
Makinenin arkasında yer alan su giriş hortumundan su akıyorsa hortum gevşemiş veya çatlamış olabilir. Arkada yer alan, makineye bağlandığı kısmı çevirerek sıkılaştırınız.
Öncelikle güvenliğiniz için makinenin fişini çekin. Makineye bağlanan kısmını sağa doğru çevirerek iyice sıkın. Sıkılaştırmak için farklı bir alet kullanmayın.

Su giriş hortumu kontrolü

Answer 1 1 1Answer 2 1 1

Kirli suyu boşaltma hortumu su sızdırıyor olabilir
Tırtıklı olan kirli su tahliye hortumunun gideri tıkanmışsa kendinize doğru çekip çıkarın. Gider kısmında kir birikintisi varsa temizleyip tahliye hortumunu yerine takın.
Fazla deterjan kullanımı sorunun kaynağı olabilir
Fazla miktarda deterjan koymuş veya matik olmayan bir deterjan kullandıysanız çamaşırlarınız deterjanlı kalabilir. Matik olan bir deterjanı uygun seviyede koyup tekrar deneyin.
Deterjan kullanım miktarları; çamaşırın kirliliğine, seçeceğiniz programa ve yük miktarına göre deterjan paketi üzerinde bulunur. Belirtilen dozajı aşmadan ve çamaşır suyu kullanmadan tekrar deneyin.
Deterjan kullanımı (hatalı / doğru)

Answer 1 1Answer 2 1

Filtre kapağının kontrolü
Filtreye toka, düğme, bozuk para gibi cisimler kaçmış olabilir.
İlk olarak güvenliğiniz için makinenin fişini çekin ve elektrik bağlantısını kesin. Temizlik aşamasında filtreden biraz su akacağı için yere bir bez serin.
Siyah, ince bir hortum varsa, hortumu çekip suyu hazırladığınız kabın içine boşaltın. Ardından yuvarlak plastik kapağı sola doğru çevirip çıkarttıktan sonra temizleyebilirsiniz.
Filtre kapağı kontrolü

Answer 5 1

Bugün: 1 kez, Toplam: 8 kez ziyaret edildi.